Problem z dźwiekiem!

(Bob1985 85) #1

Mam pewien problem z dzwiękiem!Chodzi o to ze wchodząc w menadżer urzadzen mam uszkodzone "sterowniki zgodności audio Microsoft WINMM WDM" niemoge nigdzie tego znaleść aby zainstalować ponownie!Niedziałają mi dźwieki przy uruchamiani lub wyłączaniu komputera!

(JNJN) #2

Jaki system masz.

(Bob1985 85) #3

Windows XP Home

(JNJN) #4

To robisz tak.

Z uruchom komenda chkdsk /f i sfc /scannow ,włóż płytę z XP do napędu,po chkdsk i sfc spacja,restart kompa.

Później wchodzisz do panel sterowania - dzwięki i urządzenia,zakładka dzwięki i zobacz czy masz przypisane dzwięki do zdarzenia,jak nie masz to przypisz.

Klikasz myszą zdarzenie i opcja poniżej dźwięki i przeglądaj i w katalogu Media masz dzwięki wybierz sobie i Ok.

Jak dalej to samo.

Odinstaluj oprogramowanie i stery karty,restart kompa.

Menadzer urządzeń i odinstaluj wszystko co dzwięk ma być pusto,restart kompa i niech komp zainstaluje co trzeba.

Sprawdź dzwięki,ewentualnie jak będzie potrzeba wgraj stery do karty dzwiękowej z płyty CD do płyty głównej w przypadku karty zintegrowanej lub z płyty CD do karty muzycznej lub ściągnij najnowsze stery od producenta płyty/karty do systemu XP i zainstaluj i zobacz.

(Bob1985 85) #5

Wielkie dzieki popróbuje!