Problem z dźwiękiem


(Sobieski Kr K) #1

Po pierwsze to siemanko bo to mój pierwszy post na forum! A więc do rzeczy sformatowałem komputer zainstalowałem na nim Viste i nie działają mi moje głośniki Creative 5.1 (Sub+5głośników) nie wiem w czym wina ponieważ gdy wchodzę w ustawienia dźwięku to wszystko wygląda jakby było w porządku pisze że wszystko działa poprawnie. Gdy włączam muzykę przez Windows media player lub winampa również program odtwarza ale dźwięk nie płynie z głośników. Podejrzewam że to mogą być problemy ze sterownikami do kart dźwiękowej lub płyty głównej ! o to informacje na temat karty dźwiękowej i płyty głównej z EVERESTA Ultimate Edition :

-Karta dźwiękowa :Analog Devices AD1986A @ Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1]

-Nazwa płyty głównej Asus P5PL2-E

-Typ magistrali Intel GTL+

Ja szczerze mówiąc się na tym nie znam i nie wiem jakie sterowniki i skąd ściągnąć aby dźwięk działał! Ale jeżeli jest ktoś w stanie pomóc proszę pisać ! Jeżeli ktoś potrzebował by jakiś dodatkowych informacji to piszcie tuu :] .


(kliszka) #2

Przyjacielu ,czy wgrałeś sterowniki chipsetu ? http://support.asus.de/download/downloa ... uage=pl-pl - wejdź tutaj ,pobierz sterownik chipsetu ( oczywiście pod Twój os - ( VISTA 32 bit lub VISTA 64 bit ) , następnie restart kompa i instalacja sterowników dźwięku. ( Te ktore masz radzę odinstalować ,rejestr systemowy przeczyść np. CCleaner-em ) .Z tego co widzę potrzebujesz sterowników SoundMax-a. Proponuję tą :

V6.10.0x.6140 wersję. I jeszcze na zakończenie .Jaki masz servis pack? Wypadałoby zainstalować nr. 2 ( pamietaj jednak ,że do instalacji 2 musisz mieć zainstalowaną 1 )


(Sobieski Kr K) #3

Dzięki za info zaraz to zrobię i napisze co wyszło!


(kliszka) #4

Wchodzisz na stronę : wybierz produkt : wybierasz : motherboard ,

następnie : wybierz serię : wybierasz : socket 775 ,

nastepnie : wybierz modele :wybierasz : P5PL2 - E , ... szukaj - wybierasz swój system...

dlaczego Ci mówię o servis packu? Kiedyś moja kumpela też miała identyczny problem.. Proponuje na początek wgrać servis pack 1 ,następnie stery dźwięku i zobaczyć czy jest ok... jakbyś miał GG .. byłoby łatwiej.. W razie czego pisz na PW.

-- Dodane 01.02.2010 (Pn) 15:07 --

http://www.arest.pl/shop/index.php?inc= ... 0&katid=60 - to Twoja płyta główna..


(boczi) #5

SobieskiKrK , proszę poprawić temat na konkretny, obrazujący problem używając opcji EDYTUJ