Problem z dźwiękiem


(Kobi2520) #1

witam, kupilem z allegro głosniki 5.1 genius 5000. przy słuchaniu muzyki, oglądaniu filmu wszystkie głośniki ładnie grają ale w programach (equalizerach) w SB audigy jeśli testuje głośniki, że jak klikam CHANEL to na obrazku pokazane że powinien grać przedni lewy, center, przedni prawy, tylni prawy i tylni lewy to grają tylko przednie (prawy i lewy) a jak ma grać center to gra przedni lewy i prawy, jak ma byc tylni lewy to i tak dziala przedni prawy.... ale najdziwniejsze jest to że słuchając wyciszam wszyskie głośniki i po koleji podłaśniam po jednym i glosniki reaguja dobrze, czyli jak podgłośnie spowrotem center to gra tylko center, jak tylni prawy to gra tylni prawy. Jest to błąd w programie że źle testuje czy jak


(kliszka) #2

Podejżewam ,że problem tkwi w konfiguracji głośników.. tzn. w menadżerze dźwięku.. jeżeli podłączyłeś głośniki do tylnego panelu komputera , musisz w opcjach sprawdzić : przydzielenie zadania dla złącza - czyli czy rzeczywiście masz zaznaczone podpięcie głośnika pod to gniazdo .. czyli np. : zielony - wyjście na głośnik przedni , brązowy - wyjście na głośnik centralny (subwoofer ) itp..


(Kobi2520) #3

u mnie nie pokazuje że gniazdo zostało podłączone lub odłączone, ale w regulacji głośności i właściwościach doszło pare nowych opcji po podłączeniu 5.1 nie działa tylko ten test a podczas słuchania muzyki mogę sobie dowolnie regulować głośność i głośniki reagują poprawnie. doszłem do wniosku że tylko ten test jest skopany.

Mam jeszcze jeden problem, otóż nie zadowala mnie głośność basu, czy po wyjęciu z subufera takiej jakby maty z jakby waty poprawiłoby brzmienie basu?


(Asterisk) #4

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.