Problem z dzwiękiem

Witam .

Mam mega problem z dzwiękiem w moim komputerze , zaczęło się od tego że po przeprowadzce chciałem podłączyć głośniki (mini wieża) , wcześniej miałem dźwięk z komputera (wbudowany głośniki) , po próbie podłączenia głośników ,straciłem dźwięk , ale miałem już kiedyś podobną sytuację , wystarczyło przestawić na biose integrade audio z enable na disabled i potem z powrotem , tym razem to nic nie dało , więc wyciągnąłem baterie , zrobiłem to 2 razy . Dało to tyle że nie wyskakiwał mi błąd przy włączeniu programu aimp , dalej dźwięku nie było , zrobiłem format. Dalej nie mam dźwięku ,zainstalowane są sterowniki , w menadżerze urządzeń wszystko OK , jak wchodzę w regulację głośności to wyskakuje mi komunikat że nie są dostępne żadne urządzenia miksujące, gdy uruchamiam plik muzyczny, windows media player informuje mnie że wystąpił problem z urządzeniem dźwiękowym .

Próbowałem już chyba wszystkiego, siędzę nad tym już trzeci dzień i nie mogę znaleźć rozwiązania , instalowałem mase sterowników i bez rezultatu … Podejrzewam że karta dźwiękowa po prostu uległa jakiemuś uszkodzeniu , ale za nim kupię nową kartę dźwiękową ,chcę poczytać wasze opinie i pomysły . Kartą dzwiękowa w moim kompie jest zintegrowana.

Płyta główna - Hewlett-Packard 0A54h

typ biusu - Compaq

Karta dźwiękowa zintegrowana - Nvidia High Definition Audio

System - Windows Xp Professional Sp3

To może być jeden z problemów :o , najlepiej sprawdzić id płyty głównej i ściągnąć stery oryginalnie ze strony producenta, odinstalować wszytskie te stery które do tej pory zainstalowałeś i zainstalować je jeszcze raz. Jeśli to nie pomoże problemem może być np złośliwe oprogramowanie, bądź uszkodzona płyta albo adapter dźwiękowy. Ale zanim zgonisz to na usterkę sprzętową zrób tak jak opisałem jak nie pomoże wtedy przeinstaluj system i zainstaluj wszystko jeszcze raz. Warto zwrócić uwagę czy są to stery na platformie x32, czy x64 bity bo to istotne

Pytanie czy nie grzebałeś zbytnio w biosie ? Bo jeśli tak wówczas należy odinstalować adapter i dopiero bios przywrócić do ustawień Default i dopiero zainstalować ster oryg.

A więc tak, system już reinstalowałem 3 razy , a sterowniki instalowałem od producenta ze strony Hp , w biosie nic nie grzebałem , tak jak pisałem ,zmieniałem tylko Integrane Audio z enable na disabled , nic poza tym .

vinis ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.