Problem z dźwiękiem

Witam wszystkich.Niedawno kupiłem używanego laptopa i mam problemy z dźwiękiem.Na początku wszystko jest ok, dopiero po upływie od 30 do 60 minut pracy komputera dzwięk zaczyna przerywać.Laptop nie jest przegrzany a sterowniki są (chyba właściwe)i zuzycie procesora też jest w normie…Czy ktoś mógłby mi pomóc.Z góry dzięki za wszelkie info.Pozdrawiam.

Komputer

Typ procesora Mobile Intel Pentium 4 538, 3233 MHz (24 x 135)

Nazwa płyty głównej NEC EasyNote H5

Mikroukład płyty głównej SiS 648

Dźwięk PCI/PnP

Karta dźwiękowa SiS 7012 Audio Device

Dźwięk windows

midi-out.0 0001 0066 Syntezator SW Microsoft GS Wave

mixer.0 0001 0068 Realtek AC97 Audio

wave-in.0 0001 0065 Realtek AC97 Audio

wave-in.1 0001 0050 Modem nr 0 - nagrywanie liniow

wave-out.0 0001 0064 Realtek AC97 Audio

wave-out.1 0001 0051 Modem nr 0 - odtwarzanie linio

Zaglądnij do Panel sterowania=>Dźwięki i urządzenia audio=>Głośność i na dole jest =>Ustawienia głośników, kliknij na “Zaawansowane” i tam popatrz jakie głośniki masz wybrane. Może masz ustawione inne głośniki. Tam w tych ustawieniach pokombinuj.

Witam.Dzięki za pomoc,niestety nie podziałało.Problem wystepuje nadal.Jeśli ktoś jeszcze ma jakies pomysły to bardzo prosze o info za co z góry dziękuje.

Zobacz w Menadżerze Urządzeń czy czasem nie jest przy czymś jakiś znaczek :slight_smile:

Niestety w menedżerze jest wszystko ok.Kiedy dzwięk zaczyna przerywać cały komuter wolniej chodzi jak by procesor byl przeciążony a na pewno nie jest (85%bezczynności).Nawet podczas drgań dźwięku wszelkie testy karty jaki zrobiłem dają pozytwne wyniki.Mało tego po wyłaczeniu kompa na ok 2,3 minuty wszystko wraca do normy na ok 30 minut do 60.Potem sytuacja sie powtarza.Zastanawiam sie czy to wina karty czy może coś poważniejszego.Jeszcze raz dzięki za wszelką pomoc.

Może karta dźwiękowa się przegrzewa :roll: (nie koniecznie, ale prawdopowobne)

Daj temperatury z EVEREST’a

:wink:

Niestety nie bardzo wiem jak sprawdzić temp everestem.Mam ten program ale prosił bym o małą instrukcje.Temp ze SpeedFana 55-57 przy drganiach dźwięku.