Problem z dźwiękim

Witam!

Otóż mam problem z dźwiękiem, czasami strasznie trzeszczy i przycina się, nie wiem od czego to zależy, dzieje się to nawet przy minimalnym zużyciu procesora i pamięci RAM, czasem jak włącze laptopa (Acer Aspire 5720Z) to nie trzeszczy w ogóle, a za innym razem nie da się wytrzymać. Mam kartę dźwiękową zintegrowaną REALTEK High Definition Audio, zainstalowane najnowsze sterowniki jakie mogą być. Aha mój system operacyjny to oczywiście Vista Home Premium 32bitowa.

Może to nie wina karty dźwiękowej ?

Nie mam pojęcia w czym tkwi problem, dlatego proszę o pomoc!

Czasami na takie trzeszczenie pomaga zmiana sterów na najnowsze, ale widzę że masz już najnowsze.

Niestety zintegrówki są już takie. Jednym działają wyśmienicie, a jednym psują humor…

Ale jeszcze raz zmienić stery nie zaszkodzi:

Odinstaluj stery, które masz w dodaj\usuń programy, potem restart i zainstaluj te.

Przeinstalowywałam je już nie raz, a te w linku są pod 2000/XP.

oluchna ,

wejdź w Dodaj/usuń programy, odinstaluj wszystko z Realtek, następnie przeczyść pliki i rejestr programem CCleaner (do pobrania z Vortalu), uruchom ponownie kompa i wtedy zainstaluj te stery:

http://www.softmania.pl/program-1352-realtek.html#m

Zauważyłam że wtedy gdy dźwięk trzeszczy to też lekko przycina sie laptop, ale to są takie niewielkie i szybko po sobie następujące przycięcia (tak jak pisałam nawet przy minimalnym zużyciu procesora i pamięci RAM).

p.s. Z tymi sterownikami jeszcze nie próbowałam, zaraz się za to zabiore.

nie da się zainstalowac tych sterowników

wyskakuje error :frowning: