Problem z edycją w Wordzie

Witam

Mam taki problem, że gdy w dokumencie Worda zaznaczę jeden wiersz tekstu z zmienię wielkość czcionki, to zmienia się wielkość czcionki w całym dokumencie, a nie tak jak chciałbym tylko w tym jednym wierszu.

Niestety nie mogę dojść do tego jaką opcję zmienić. Pomóżcie :+)

Virtus , popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Frog, a masz jakiś pomysł ? Ja przed napisaniem mojego posta myślałem jak to dokładnie zatytułować - wtedy może Google by pomogło - ale niestety nic nie wymyśliłem. Znam regulamin i jestem tutaj dość długo :+) ale nie zawsze da się ułożyć dobry tytuł.

Lepiej temat by brzmiał “problem z wielkością czcionki w dokumencie MSWord (wersja)”

-najpierw odpowiedzmy sobie na dwa pytania w jaki sposób wykonujesz operację zmiany czcionki dla danego wyrazu, czy zaznaczasz ten wyraz, czy zaznaczasz całość ?

  • jakiej wersji MsWord-a używasz ?

Jeśli zaznaczasz całość informacji znajdujących się w Word-zie wówczas zmieniają Ci się atrybuty dla całości (części zaznaczonej), natomiast jeśli zaznaczasz jeden wyraz to zmieniamy czcionkę dla tego jednego.

Nie używam już od lat Worda ale z tego co napisałeś wynika, że zmieniasz wielkość czcionki wybranego stylu a nie jednego wiersza. Zaznaczając tekst musisz zwrócić uwagę na to co zaznaczasz. Na końcu wiersza znajdują się normalnie niewidoczne znaki specjalne - najprawdopodobniej jeśli je zaznaczysz i użyjesz funkcji zmiany wielkości czcionki to wtedy zmiana dotyczy stylu, czyli wszystkich wierszy w tekście w tym stylu napisanych.

:roll:

Panowie żeby zweryfikować co piszecie użyłem kursorów do zaznaczenia linijki, a więc zaznaczanie wykonałem dokładnie co do kropki na końcu zdania. Jest to samo.

Tu nie chodzi tylko o wielkość liter, bo jeśli po zaznaczeniu jednego wiersza włączę jego pogrubienie, to robi się to samo, czyli cały tekst się pogrubia. Dlatego w tytule napisałem o edycji, a nie o zmianie wielkości czcionki.

Dziwne jest to, że nie dotyczy to wszystkich plików Worda, na niektórych tak jest, a na niektórych zmiana dotyczy tylko zaznaczonego wiersza. Niestety nie wiem od czego to zależy.

Mam Worda 2000 i używam go od 12 lat. Tak więc przeżył on wiele instalacji od zera. Nie zawsze występował opisany tu problem.

Sprawdź format dokumentów w obydwu przypadkach czy jest taki sam ?

Doszedłem do tego w czym był problem :slight_smile:

Format/Styl/Modyfikuj/ odznaczamy okienko “Automatycznie aktualizuj” i po problemie.