Problem z egzekucją RAT za komputer

(system) #1

WItam. Chciałbym Was o coś spytać. Mój kolega wziął swojej koleżance (na raty) laptopa. Ona miała spłacać te raty. Laptop był wzięty na 24 raty. Koleżanka płaciła jak dotąd regularnie jednak od jakiś 2 miesięcy mój kolega nie ma kontaktu z tą koleżanką (kontakt się urwał-zmieniła ona nr telefonu. Drzwi od domu nie otwiera…). Co robić czy może iść z tym na policję?? Ona mu dawała co miesiąc do ręki pieniądze i on płacił na poczcie. Czy może zgłosić sprawę do sądu??

(fiesta) #2

A o co ma być niby ta sprawa ??

O jego naiwność ??

Jak zamierza jej udowodnić że dokonał zakupu właśnie na nią ??

(system) #3

no właśnie nie wiem…czyli nic nie może zrobić?? Ma tylko smsy jak go prosiła o wzięcie laptopa na raty…

(Drobok) #4

Niech nie płaci i tyle najwyżej komornik przyjdzie xD

(system) #5

kurcze myślałem że można mu jakoś pomóc i jakoś rozwiązać ten problem. Czyli mówiąc krótko: nie może iść z tym na policje? oraz nie może zgłosić sprawy do sądu?

(Błażej) #6

Po co do sądu, wystarczy poczekać pod klatką i w końcu kiedyś wyjdzie :slight_smile:

(fiesta) #7

Sam fakt prośby nie jest równoznaczny z przystaniem na nią, więc dowód bardzo nikły.

I serdeczna rada dla niego: przed przyjęciem kolejnej takiej propozycji, niech się kieruje rozumem, a nie sympatią :stuck_out_tongue:

(Drobok) #8

Najlepiej by było napisać na jakimś forum prawniczym ;p

Poza tym masz jakiś dowód że ona ma kompa ? ;p

Jest takie coś jak zwrot darowizny czy coś w tym stylu, ale nie wiem jak to wygląda.

Mowie ci napisz na forum prawniczym może ktoś stąd zna się na prawie, ale ja nie więc kończę spam w tym topie xD

(rogacz) #9

Jak ma dowód na zakup komputera na siebie niech zgłosi na policji kradzież :wink:

(Cedar) #10

I za fałszywe zgłoszenie zostanie przez policję oskarżony. “Gratuluję” porady.

Ewentualnie wchodzi w rachubę wyłudzenie lub oszustwo.

(system) #11

no ale może zgłosić wyłudzenie skoro sam się zgodził i jej kupił ona ma wszystkie dowody zakupu on ma tylko kwitki do zapłacenia rat…

(rogacz) #12

Jakie fałszywe zgłoszenie?? Jego komputer, on ma papierki że płacił raty więc co tu jest fałszywego? NIC. Policja przyjmie zgłoszenie i ta panna będzie musiała udowodnić że jest inaczej - pokazać dowody. Z tekstu wynika że tych dowodów mieć nie będzie.

(system) #13

no dobrze a jak sprzedała już ten laptop???Bo on juz jej kiedys wysłał smsa że zgłosi gdzieś tą sprawę i boi się teraz że sprzedała tego laptopa…

(Pawel072757) #14

przy zawieraniu umowy było podać adres koleżanki (adres do korespondencji)

(Jozek62) #15

Radzę spłacić te raty za nią a od niej ściągnąć ten dług w naturze…

(system) #16

też mu tak radziłem :wink: czyli szanse na odzyskanie od niej tych pieniedzy nie ma żadnych?Skoro ma tylko świstki do płacenia rat no i smsy z prośbą od niej czy weźmie jej tego laptopa?

(Karolekc5) #17

A może po prostu pójść się zapytać na komendę co z takim fantem zrobić, w sumie laptop jest tego co spłaca raty pożyczył go komuś a ten ktoś nie chce go oddać wiec sprawa do interwencji władz. ?

(Drobok) #18

Już przy zgłoszeniu kradzieży miałby większe szanse niż przy tym że jej “pożyczył” a nie oddała.

(Karolekc5) #19

Może, ale powie ze on jej pożyczył i co wtedy ?? Głownie tu raczej chodzi o samo postraszenie wtedy może odda mu laptopa albo będzie dalej płacić. Czasem każdy chojrak, a jak zobaczy niebieskich to już nie taki mocny.

(system) #20

tylko że już jej pisał na telefon ze pojdzie do sadu, na policje ale ZERO odpowiedzi. A najgorsze właśnie że w zasadzie ma tylko prośby jej w smsach żeby wziął on jej tego lapka. Te gwarancje, pudełko itd ma ona. On ma same papiery do płacenia rat tylko dlatego. A jak udowodni że jej pożyczył skoro nie ma tego on na piśmie…