Problem z ekranem komputera


(Baggo4) #1

Siema, na samym początku przepraszam ale nie wiedzialem gdzie napisac mój post (w jakim dziale). Mam duży problem mianowicie dnia 12.10.09r grałem w NFS:Carbon aż wkońcu mi się komputer zawiesił. Nie mogłem nic zrobić tylko zrestartowac. No to zrestartowałem kompa. Po zrestartowaniu uruchamia sie tyle że z "dodatkowymi kropkami o kolorze żółtym" potem są zamiast liter (niektórych) znaki interpunkcyjne ",.' itd. No uruchomil mi sie wkoncu do windows a wiec uruchomiłem go ponownie zeby zobaczyć czy znowu będa te "kropki" i znowu były tym razem było jeszcze gorzej bo kropki były znaki zamiast liter były i zaczeło się wczytywanie windows XP Prof. SP2 no i się wczytuje wczytuje pochwili sie kreska wczytywania zatrzymuje i znowu sie wczytuje i sie niby wczytało tyle ze pojawił się czarny ekran i już nic nie dało sie zrobić procz restarta. No i znowu go próbuje uruchomić i znowu się nie da, to się wkurzyłęm zformatowałem (podczas formata też był te znaki ";.') no zformatowalem uruchomil mi się pięknie ładnie wszystko cacy. Wieć zaczolęm stery instalować no i inastaluje stery do karty graf pierw doszło instalowanie do polowy i sie zawiesił a potem doszło do końca było to okno "sterowniki zainstalowane czy cos w tym stylu" i trze ba był kliknąć zakończ tyle że znowu mi się zawiesił. I nic nie dało się zrobic prócz restartu xP (kocham to xP) no i znowu były kropki, podczas instalowania innych sterowników nie było problemu. Zainstalowałem inną gre Gothic 3 i gra sie znowu zawiesiłą znowu restart i znowu nie chciał się uruchomic win XP. No i nie wiem co mam zrobić pomocy. Myślałem pierw że to twardziel pootem ze karta graf a teraz to już sam nie wiem. Pomocy.

Foty mniej więcej co się pokazuje jak się uruchamia komp.


(djl) #2

To raczej wina karty graficznej, podaj jaką masz. A jak możesz to pożycz od kogoś i podmień na próbę.


(Baggo4) #3

Heh w domu mam dwie karty graf. Uni chrome duo jakąś tam i GeForce 8500 GT i geforca aktualnie używam.


(Dawiddek55) #4

tak, to na pewno wina karty.... no bo od czego? na pewno nie dysk, napewno nie proc, no jedynie może płyta główna, ale nie... to jest karta graf., pewnie grałeś na full detalach, cięło się, az w końcu karta nie wytrzymała... masz wentyle na karcie? jaką masz karte? Prawdopodobnie karta sie przegrzała... i spaliła, podkręcałeś kartę?


(Baggo4) #5

Nie podkręciłem karty. W gry typu gothic i carbon zawsze grałem na full detalach. Mam wentyl na karcie....


(Baggo4) #6

TYle ze jak teraz formata zrobilem to jest niby wszystko ok.... Dobra to napewno karta graf zainstalowałem NFS:MW i na max detale wrzuciłem to znowu sie zawiesił i sa te kropki.... Jak bym miał kupić nową karte graf to jaką byście polecali ?? Tak do 500 zł.


(djl) #7

Do 500zł to oczywiście AMD Ati Radeon HD4850 512MB


(system) #8

ati radeon 4700hd srogi model ale jeden z najlepszych jakiego masz kompa bo jeśli słaby to nie ma sensu na taką grafe mocną


(Baggo4) #9

Hmm AMD Athlon 2x +2200, 2 GB RAM, karta graf GeFroce 8500... Nie wiem co jeszcze podać...


(Baggo4) #10

A jakie karty graficzne sa lepsze AtiRodeon czy GeFroce ?? Bo miale ati i działała bez zarzutów... Do dzisiaj działa na średnim kompie. Karta ma około 5 lat... I można na niej pykać np. w Serious Sam 2 xd


(djl) #11

do takiego słabiutkiego kompa to może geforce 8600gt ? tylko by podkręcić procesor o 50 % :?