Problem z ekranem notebook toshiba satellite A200

siemka:) mój problem wygląda następująco, czasami tak sam z ciebie ekran jakby przygasa i to nie jest takie przygaszenie jak np podczas uśpienia ze ekran robi się kompletnie czarny w moim wypadku komputer pracuje, wszystkie programy dziaąłają tylko ze ekran jest przygaszony kolor taki bardziej pod ciemny szary podchodzi i wtedy jeżeli chce dalej coś zobaczyć to muszę wcisnąć guzik uśpienia i poczekać aż zaśnie i włączyć od nowa. po tym wszystko wraca do normy i po jakimś czasie problem się znowu pojawia o_O oddawałem już lapa na gwarancje, powiedzieli ze to taśma matrycy była zepsuta i ze wymienili, lecz problem dalej się powtarzał lecz nie miałem czasu znowu go oddać, jak myślicie w czym jest problem? może karta graficzna czy cala matryca jest wadliwa?dzięki za pomoc

Hej,

:arrow: Z jakiego systemu operacyjnego korzystasz??

:arrow: Sprawdź w ustawieniach oszczędzania energii, czy nie jest ustawione automatyczne wyłączanie podświetlania matrycy po jakimś czasie nieużywania komputera. Czasami się zdarza, że komputery mają problem z ponownym podświetleniem ekranu po jego wyłączeniu… Dlatego opcję tę najlepiej byłoby wyłączyć.

A czy klikanie innych przycisków nie wznawia podświetlania??

Pozdrawiam,

Dimatheus

kinalek87 , proszę poprawić wiadomość, używając opcji EDYTUJ: na Forum używamy polskich znaków w pisowni

cześć:) Korzystam z Windows 7 Ultimate 32 bit, jeżeli chodzi o opcje zasilania to już dawno to spr, lecz zrobiłem to teraz i opcja o której mówisz jest wyłączona tzn czas jest ustawiony na 0. Co do guzików to jedynie pomaga wciśnięcie guzika zasilania, próbowałem enterem kilkakrotnie, przytrzymując kilka sekund itd i bez reakcji tzn słyszałem dźwięki aplikacji itd ale obrazu nie było:/

Hej,

Dziwne. Powinno być ustawienie na Nigdy:stuck_out_tongue: Ewentualnie odpowiednie ustawienia ekranu sprawdź w Panel sterowania -> Opcje zasilania -> Dopasuj jasność ekranu -> Zmień zaawansowane ustawienia zasilania -> gałąź Ekran (tak przynajmniej wygląda to w Viście).

A co ze spacją??

Sprawdź też, czy nie posiadasz jakiś przycisków funkcyjnych, za pomocą których możesz wyłączyć podświetlanie. Być może ich powtórne użycie spowoduje ponowne podświetlanie matrycy, bo zakładam, że właśnie z tym jest problem.

Pozdrawiam,

Dimatheus