Problem z ekranem

(Kanuszewski123) #1

Witam, mam problem z PC a dokładnie z ekranem, no więc dzisiaj po południu gram normalnie, jest wszystko dobrze aż w pewnym momencie na ekranie zaczęły się pokazywać białe paski, ciągle migało i był wielki spadek FPS, no więc zresetowałem komputer, gdy włączyłem go od samego startu uruchomienia, były białe paski i inne zakłócenia ekranu, gdy już zalogowałem się i chciałem "coś" odtworzyć np. jakiś folder z grą to znowu był spadek FPS oraz te zakłócenia, no więc próbowałem parę razy bez żadnego skutku. Gdy odłączyłem komputer od kabli i go otworzyłem spojrzałem na części i myślę że jest dobrze bo nie było nic spalonego itp. monitor jest dobry na 100% ponieważ sprawdzałem go na laptopie z którego teraz piszę. W ostatnim czasie nie było żadnej wymiany sprzętu, nowych oprogramowań, proszę o pomoc bo nie wiem czy iść z tym do specjalisty.

(MacGregor) #2

Na 90% uszkodzeniu uległa karta graficzna.

(Kanuszewski123) #3

Jak mogła się uszkodzić z sekundy na sekundę przy prawidłowym używaniu?

(MacGregor) #4

Możliwości jest wiele. Skok napięcia na zasilaczu jeśli nie jest markowy, fabrycznie wadliwa karta, przegrzanie, zużycie, ładunek elektrostatyczny. Mógłbym jeszcze wymieniać wiele możliwości. W każdym bądź razie raczej nie dojdziesz co spowodowało awarię a karta nadaję się do jak najszybszej wymiany żeby nie narażać więcej komponentów na efekty jej nieprawidłowego działania.

(Kanuszewski123) #5

Nie wierze ze komputer ma 2 miesiące i już po karcie, w razie jakbym wymienił na nową to mogę coś zrobić żeby trochę wytrzymała, jakiś zasilacz dobry albo coś?

(MacGregor) #6

Myślę że zanim podejmiesz jakąś decyzje poczekaj aż odezwie się ktoś jeszcze i zweryfikuje wszystkie informacje :wink:

(Kanuszewski123) #7

Poczekam do jutra na wypowiedzi, jak nikt nie będzie wiedział to pójdę do informatyka, on mi w 5 minut powie gdzie jest problem.

(roobal) #8

WaleNaTo, zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat zostanie przeniesiony do kosza.

W celu edycji tytułu należy użyć opcji pełnego edytora tekstu.