Problem z emulatorem

Mam gry z dawnej konsoli pegazus i oczywiście emulator. Chcę zrobić skrót do gry aby po kliknięciu na niego uruchamiał sie od razu emulator i włączała sie gra. Jednak nie da sie tego ustawić bo na listę programów za pomocą którego można otworzyć dany typ pliku nie chce wskoczyć ten emulator. Czy jest na to jakaś metoda?

Dodam jeszcze że wcześniej nie miałem tego problemu.

Win XP pro sp2

jest kliknij na plik (grę) jeśli nie jest skojarzony żaden program to powinno włączyć się menu otwórz za pomocą i weź funkcję przeglądaj, znajdź emulator(podejrzewam że fcultra albo podobny) wtedy otwórz tylko zaptaszkuj żeby zawsze było otwierane za pomocą tego programu

wiesz… tyle to ja sam wiem… ale w tym problem że nie moge zaptaszkować bo nie mam tego programu na liście po prostu nie chce sie dodac ten emulator! !!

Obok listy jest przycisk znajdowania innego programu,naciśnij go i wyszukaj plik wykonywalny emulatora,kliknij go,powinno dodac go do listy,od tej pory po kliknięciu na plik z grą powinien uruchamiac sie emulator

jak już mówiłem wcześniej nie moge dodac go na listę!

a spróbuj z innym programem skojarzyć a potem jest taka opcja jak wejdziesz we właściwości pliku to tam masz otwieranie za pomocą i taki guzik zmień i tam spróbuj zmienić jak się nie uda to lipa

ustawiłem np. za pomocą worda i działa ale problem jest własnie z emulatorem

To rzeczywiście lipa,jeśli emulator tak działa to naprawdę tak nie zrobisz

wieszm, ale myśle że to wina windowsa bo żadnego emulatora nie moge dodać do tej listy

więc będzie lipa nic raczej nie zdziałamy można najwyżej spróbować wyszukać w rejestrze klucz od danego rozszerzenia pliku i zmienić program skojarzony(dla zaawansowanych grzebiących w rejestrze i przed operacją zrobić kopię rejestru :!: )

oki dzięki zmieniłem w rejestrze program do otwierania tego typu plików, już działa !!

THX

no i taki morał jak system nie umie to trzeba go naumieć :smiley: tylko powiedz mi jakiego emulatorka używasz??