Problem z emule pod neostrada

(Wildaces) #1

Witam wszystkich serdecznie.

Od kilku dni jestem posiadaczem neostrady, dołączony modem to :

SpeedTouch 510 router-switch.

Problem

Moj problem polega na tym, że po uruchomieniu emuli mam olbrzymie trudnosci polaczyc sie z jakimkolwiek serwerem ( Razorback czy tez z jakim ProbenPrinz). Jak juz uda sie nawiazac polaczenie to dostaje komunikat o lowid :

You have a lowid. Pls review your settings itd...

Mozecie mi doradzic jak rozwiazac ten problem, sadze ze ma to jakis zwiazek z firewallem, ktory jest wbudowany w routerze.

Czy ktos wie jak wylaczyc wyzej wymieniony firewall ? Moze jest jakies inne rozwiazanie problemu ?

Z gory serdecznie dziekuje za pomoc w rozwiazaniu problemu

(Kalihomepage) #2

Musisz przekierować port 4662 na swoj wewnętrzny numer IP. Funkcję tą powinieneś znaleźć pod opcją "Virtual server".

(Ziutek) #3

Swietnie Kali to wyjasniles! Sam chcialem juz nieraz zmienic IP z Low na High w emule, ale nie wiedzialem jak... mam tylko jedną wątpliwość - kiedy wejdę w ustawienia routera i opcję "Virtual server" to tam muszę podać takie rzeczy:

• public port - mam rozumiec ze trzeba wpisac 4662?

• private port - no wlasnie, co tu mam podac?

• potem wybrac TCP a nie UDP?

• i wreszcie "host IP Adress" - czyli moj IP... np. teraz 10.0.0.2?

(Kalihomepage) #4
  • 4662
  • 4662
  • przyznam się, że nie mam pojęcia :expressionless:
  • 192.168.0.x to jest wewnętrzny adres IP w sieci. Wydaje mi się, coś takiego powinieneś tam wpisać. Najlepiej wejdz w polaczenia sieciowe i sprawdz twoj adres IP klikając na polaczeniu prawym myszy i wybierając "Stan" a następnie zakładkę "Obsługa". Mogę sie oczywiście mylić, jeśli tak, to sorry, że wprowadzam w błąd.

pozdrawiam

(Ziutek) #5

Dzieki! !!

(Kalihomepage) #6

(Nostrom1) #7

a tak w ogole to proponuje zmienic sobie port z 4662 na jakis inny bo to jest port defaultowy i wszyscy ten port maja najbardziej zapchany, pozdrawiam

(Krzysiek21) #8

Pamiętaj,nigdy nie wyłączaj Firewalla!!!

Bo to jestr tak jakbyś zostawił złodziejowi otwarte drzwi do domu...

Wez i przepusc przez niego tylko to co wszystko ma związek z eMule albo innym p2p,reszte nie ruszaj,i nie wyąłczaj.

I tak jak kolega napisał nizej musisz w opcjach routera przekierować port 4662 wtedy bedziesz miał HighID.