Problem z Ethernet

Witam wszystkich,

Mój problem polega na problemach z internetem kablowym, moje połączenie wymaga, we właściwościach sieci, ręcznego wpisania ustawień protokołu IP. Wszystko wpisałem, pod XP działa jak ta lala, po Windows 7 czasem działa czasem nie (i to bez wprowadzania zmian). Wcześniej jeszcze był problem z MAC, po wpisaniu właściwego MAC’a na laptopie (administrator standardowo ma blokadę na MAC i jak się korzysta z tego samego połączenia na innym komputerze to trzeba we właściwościach karty sieciowej wpisać MAC, który się mu podało jako dostępowy), pod Windows 7 nie działał net, ale zadzwoniłem do administratora i ściągnął blokadę MAC i teraz we właściwościach karty sieciowej nie ma nadpisanego MAC’a (co zresztą nigdy nie było problemem pod XP), ale dalej jest problem; net czasem jest czasem nie ma. Zna ktoś rozwiązania problemów z połączeniem Ethernet w systemach Vista/7 (w Viście też podobnie było)? Pozdrawiam.

U mnie połączenie LAN przy ręcznym wpisywaniu adresów IP działa prawidłowo (zarówno Windows Vista Home Premium jak i Windows 7), również połączenie z przydzielaniem adresów IP automatycznie działa bez zarzutu. Spróbuj zainstalować najnowsze sterowniki do karty sieciowej.

Pozdrawiam