Problem z EVGA GeForce 8800GT 512MB - przegrzanie


(Online Dko) #1

Witam.

Jakiś czas temu podczas pracy na komputerze oraz grania komputer zaczął się zawieszać i trzeba było go resetować. Czasami sam się zawieszał i następnie sam resetował. Rozkręciłem komputer i dotknąłem karty graficznej, była o wiele wiele za gorąca (nie wiem dokładnie ile stopni miała ale normy musiały być mocno przekroczone). Wiedziałem, że coś z nią jest nie tak. Problem ten nasilał się z dnia na dzień aż w końcu podczas włączania komputera zaczęły się pokazywać takie białe, przerywane pionowe linie (kiedy logo Win XP się ładuje i wcześniej). Postanowiłem wyciągnąć grafikę i zamienić na inną, pożyczoną od znajomego (NVIDIA GF 6600). Po podłączeniu nowej karty, odinstalowaniu sterowników od 8800GT i zainstalowaniu dla nowej karty problem zniknął. Proszę mi poradzić co mógłbym zrobić, aby jakoś naprawić moją 8800GT. Czytałem, że może te gniazdo do karty graficznej w Płycie Głównej jest uszkodzone ale jak widać na grafice znajomego wszystko ładnie chodzi także wykluczam ten problem. Czytałem także o przeczyszczeniu wiatraczka i całej karty. Czy mógłby ktoś napisać co dokładnie powinienem przeczyścić i czym najlepiej (WD-40 itp.)?

Oto link do zdjęcia grafiki (nie mojego autorstwa):

A tu specyfikacja:

http://olimp.sklep.pl/produkt/62613,evga-geforce-8800gt-512mb-ddr3-256bit-tv-dvi-pci-e-superclocked-1-0ns-650-1900-1625

Pozdrawiam serdecznie


(stalesz) #2

http://www.dobreprogramy.pl/Everest-Hom ... 11558.html Tą aplikacją zmierzysz temperatury i nie tylko.Jeśli będą za wysokie,być może zdecyduj się na dodatkowy wentylator wyciągowy z tyłu obudowy np.120 mm x 120 .


(Michal Kolatek) #3

To objaw uszkodzonych pamięci, a tego w domowych warunkach nie naprawisz.

Zdejmij plastikową obudowę radiatora, śruby powinny być po bokach karty, przeczyść radiator z kurzu np pędzelkiem, wentylator tym sposobem

http://195.238.236.131/~egielda/?str=art&id=138

WD40 bym nie używał do tego bo to środek który w 15% składa się z oleju i nie służy do smarowania, ale wypierania wody, lepiej użyć wazeliny technicznej, oleju do maszyn, balistolu

Tu będzie link do filmiku z rozbierania karty tego typu, tylko jak byś miał zamiar ściągać całe chłodzenie to musisz mieć w domu pastę na gpu.

samodzielne-skladanie-komputera-porady-t134962.html#p920095

Tyle że te czyszczenie może nic nie dać jak masz krechy już od startu pc.


(Online Dko) #4

Dziękuję za te cenne informację, jeszcze dzisiaj lub jutro przeczyszczę kartę.

Co do tych pasków to występowały one jedynie, gdy była wsadzona stara karta GF 8800GT lecz wystarczyło, że zmieniłem na dobrą GF 6600 i już jest ok, paski się nie pokazują.

Zapomniałem dodać, że gdy na początku karta mi się przegrzewała to przeinstalowałem dodatkowo system i problem pojawiał się nadal więc wtedy dopiero zrozumiałem, że coś jest ze sprzętem.


(Toffik325) #5

Rozkręć wszystkie plastikowe części (obudowa, chłodzenie itd.) i wsadź ją do piekarnika, możliwe, że masz zimne luty. Tutaj masz napisane jak to zrobić. Po tym zabiegu skręć kartę, podłącz ją do komputera i sprawdź czy są paski, ale tylko na chwilę. Jeśli nie będzie to wymień pastę termoprzewodzącą,termopady i wyczyść chłodzenie, a problem nie powinien się powtórzyć.