Problem z Excelem 2003 - blokowanie wierszy i komórek

Jak się blokuje komórki i wiersze?

wstawia się chyba znak $, ale nie wiem gdzie, zeby zablokować komórkę , albo wiersz

Prosze o pomoc…

Pomoże ktoś???

Umieszczenie znaku $ bezpośrednio przez literą (literami) w adresie komórki zablokuje zmianę kolumny przy kopiowaniu komórki(rek) lub “przeciąganiu” myszką np. zapis $A1 występujący w formule umieszczonej w jakiejś komórce spowoduje że po skopiowaniu zawartości tej komórki do innej komórki Excel zmodyfikuje (w komórce docelowej) tylko numer wiersza w tym adresie a więc otrzymamy adres w postaci $A* gdzie * oznacza odpowiedni numer wiersza. Podobna sytuacja występuje w przypadku wierszy A$1 -> *$1 gdzie * oznacza odpowiednie oznaczenie kolumny.

  1. Nie wiem co dokładnie masz na myśli pisząc o “blokowaniu” komórek ale znak $ służy do zmiany adresowania bezwzględnego na względny.

Przykład:

Adres A1 jest to adres bezwzględny (na przykład przy kopiowaniu funkcji zawierającej ten adres, adres komórki zostanie zmieniony)

Adres $A1 to adres bezwzględny wiersza, względny kolumny (zmianie ulega tylko wiersz a kolumna jest - jak to nazywasz - “zablokowana”)

Adres $A$1 to adres względny (“zablokowany” zarówno wiersz jak i kolumna czyli niezależnie od tego gdzie skopiujemy funkcję zawierającą taki adres to będzie się ona odnosiła do komórki A1 )

  1. Za pisanie postów “jednego pod drugim” w celu “podniesienia” tematu można dostać ostrzeżenie.

  2. Usuń link, który jest “podpięty” pod grafikę umieszczoną w Twoim podpisie.

  1. Usuń link, który jest “podpięty” pod grafikę umieszczoną w Twoim podpisie.

Dlaczego?\

Dziękuję, pomogliście mi :slight_smile:

Bo tego wymaga regulamin forum, który powinieneś znać bo zaakceptowałeś go podczas rejestracji.

Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości to proszę na PW.