PROBLEM z explorer DELL optiplex GX240

witam kupiłem niedawno DELL optiplex GX240 i zainstalowałem tam sytem i sterowniki ze strony della ale wciąż nie mam explorera i sytem stszanie wolno chodzi. próbowałem już podmienic explorera ale wyskakuje błąd.

Instalowałeś coś oprócz sterów??

Chyba coś źle zainstalowałeś Winde.

Chodzi o explorer.exe?

Jeżeli tak, to sprawdź w rejestrze, czy w:

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\

Shell jest wpisane explorer.exe

Ogólnie brak jego i spowolnienie kompa, to wygląda też na wirus.

tak jest tam explorer.exe a instalować póbowałem tylko sterowniki

Czy jest tam sam explorer.exe, czy ma jakiś dopisek?

Próbowałeś go naprawić przez konsolę odzyskiwania:

expand X:\i386\explorer.ex_ C:\Windows\explorer.exe

gdzie X napęd z płytą instalacyjną systemu, c - partycja systemowa.

tak jusz trgo próbowałem i nic dalej to samo. mi sie wydaj że to wina jakiegoś sterownika ale nie wiem jakiego bo nie moge wjść do panelu sterowania

Jeżeli chcesz podmienić explorer to wyodrębnij go z płytki instalacyjnej na dysk, a później korzystając z konsoli odzyskiwania lub płytki live linuksa podmień pliki.

cyganejro , jesteś pewny, że nie podłapałeś wirusa?

O co chodzi z tym, że nie możesz wejść do panelu sterowania? Jesteś na koncie z uprawnianiami administratora, czy z ograniczeniami?

Jeżeli Panel sterowania jest zablokowany, to wklej do notatnika:

Windows Registry Editor Version 5.00


[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]

"NoControlPanel"=-


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer]

"NoControlPanel"=-

zapisz jako fix_cp.reg i dodaj do rejestru.

Jeżeli masz możliwość to ściągnij, zainstaluj i przeskanuj komputer na obecność robaczków tymi narzędziami - [spyware Doctor Starter Edition] oraz [Trojan Remover]

no własnie nie za bardzo moge mieć wira bo już instalowałem dwa różne windowsy i na dwóch dyskach i robi sie dokładnie to samo ale dzieki za skrót do panelu sterowania dalej chyba powinienem sobie poradzić. POZDRAWIAM i Z GÓRY DZIEKUJE