Problem z explorer.exe i drwtsn32.exe


(Iwona R) #1

Przy starcie kompa wyskauje blad explorer.exe

a nastepnie blad drwtsn32.exe

Po bledzie Explorera dopoki nie wcisne nic to zawiesza sie tylko pasek startu. a po bledzie dr watsona nic juz nie mozna robic tylko zrestartowac kompa. Problem wystepuje jeszcze kilka razy przy kolejnych restaratach, dopiero za ktoryms razem da sie pracowac na kompie. Czasami zdaza sie ze blad wyskuje tez po jakis 3-4 godz pracy,ale za kazdym razem blad wyskakuje kiedy wlaczam kompa (jesli wczesniej byl wylaczony przez co najmniej 1-2godz).

Prosze o jakies rady z czym moze byc problem. Dodam ze juz formatowalam kompa, usunelam partycje i zalozylam od nowa o zmienonych wielkosciach i bo zainstalowaniu swiezego systemu i wszystkich programow i sterownikow nastepnego dnia zaczol znowu wyskakiwac blad. W czym tkwi problem????


(Sugarpain) #2

Jeśli chodzi o drwtsn32.exe, to spójrz tutaj. Prawda, że brzmi znajomo? :slight_smile: Spróbuj tej metody.

A na przyszłość - :szukaj:


(Iwona R) #3

Po wylaczeniu doktorka nie wyskakuje juz blad drwtsn32.exe, natomiast blad explorer.exe wyskakuje nadal co prawda nie zawieza juz paska startu ale nadal jest bardzo uciazliwy gdyz bardzo czesto sie pojawia :frowning:


(Agatonster) #4

iwciar2

Zaglądałaś może tutaj ?

Wskazuje to na problem z kartą graficzną. Biblioteka gdi32.dl odpowiada za transformacje graficzne w środowisku Windows. Gdyby była uszkodzona, możesz ewentualnie próbować naprawy podmieniając tą bibliotekę - pobrać ją można np. tutaj.

Pozdrawiam


(Iwona R) #5

Niestety nie moge podmienic tej biblioteki. wyskakuje komunikat ze plik jest uzywany przez inna osobe albo program ( w awaryjnym jest to samo) .


(Agatonster) #6

W trybie awaryjnym system również broni się przed niekontrolowaną podmianą m.in. bibliotek.

Zobacz to narzędzie :slight_smile:

Pozdrawiam


(Iwona R) #7

Niestety podmiana nie pomogla, komunikat wyskakuje nadal.


(Agatonster) #8

Pomogła o tyle, że już wiadomo, iz nie jest to wina tej biblioteki - cóż - wyjaśnienie może być bardziej kłoptliwe - jakiej karty graficznej używasz ? - jakoś nie doczytałem powyżej, a problem ma z nią związek.

Czy te czynności wykonałaś w związku z tym problemem, czy problem zaistniał po ponownej instalacji systemu ?

Pozdrawiam


(Iwona R) #9

Karte graficzna mam Radeona Power Color R9200SE 128MB 64bit. A kompa formatowalam wlasnie przez ten wyskakujacy blad bo myslalam ze to wina systemu.


(Agatonster) #10

I tutaj dowód na to, że format nie jest panaceum na wszystkie bolączki kompa…

Aktualizowałaś stery karty ?

Pozdrawiam


(Iwona R) #11

aktualizowlam :confused: