Problem z explorer.exe - Moje dokumenty

Gdy wchodzę w Moje Dokumenty i prawym przyciskiem myszy kliknę to od razu pojawia mi się błąd z tym właśnie plikiem (explorer.exe). Wszystkie okna na nowo mi się pojawiają, aczkolwiek nie okno Moich Dokumentów. Pomocy :frowning:

Wrzuć zestaw logów - HijackThis + Silent Runners

HijackThis:

Przy okazji moglibyście pomóc (chodzi o tego wirusa, czy robaka z gg). Po zalogowaniu sie na profil wyskakuje błąd z plikiem simpler.exe. Zaraz dołącze log z silent runners-a

zobacz http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=109364 pliki do usnięcia

Złączono Posta : 19.11.2006 (Nie) 20:05

Zastosuj się do tego co napisałem wyżej :slight_smile:

Przepraszam, ale wyżej nie jset nic napisane :cry:

Złączono Posta : 19.11.2006 (Nie) 20:12

Silent przed zabiegami:

Można by napisac jeszcze raz wszytko bo widze tylko jeden post Guttka2222 aby się stosować doc czegoś wyżej i post Beniola, który prosi o wklejenie logów…

Co nie jest napisane?

w trybie awaryjnym usuń pliki, a wpisy HJT

Zobacz http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=109364 - opis usuwania rpcc.dll

Wiem, ze jest mało kumający ale:

Plik rpcc.dll - usunąłem Killboxem, komputer mi się zrestartował i uruchomiłem potem fix.reg / wszystko w trybie awaryjnym.

Wchodze już normalnie a tu w Hijack This znów ten wredny plik.

O co chodzi z HJT czy może chodzi o Hijack This?

Czy ten plik Unistal.exe też mam tak zrobić?

Tylko, że na końcu mam wpisać unistal zamiast rpcc? i czy ma znaczenie wielkoś litery tzn. Unistal czy unistal ?

Daj nowe logi z HJT i Silenta

Uprzedzam, ze zrobiłem to tylko z plikiem rpcc.dll - czy mogę włączyć już przywracanie systemu ? I czy załatwi to jakoś problem tego simpler.exe ?

Hijack This:

Silenta dorzuce w tym poście jak się zrobi…

Złączono Posta : 19.11.2006 (Nie) 22:01

Silent

wpisy usuń HJT a pliki ręcznie w trybie awaryjnym

Otwórz Notatnik i wklej w nim to:

Plik >>> Zapisz jako >>> Ustaw rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> zapisz pod nazwą FIX.REG >>> kliknij podwójnie zrobiony plik i potwierdź >>> reset kompa

Użyj ATF-Cleaner - http://www.atribune.org/ccount/click.php?id=1

To z HJT CO mam zaznaczyć przy używaniu ATF-Cleaner’a?

Zaraz dodam i loga z silenta. czy to równiez załatwia problem tego wirusa gg? Mam usunąć jakoś te pliki simpler.exe

Odpalasz Hijacka --> do a system scan only i zaznaczasz wpis:

I klikasz na dole Fix Checked :slight_smile:

Czekam na log z Silenta :slight_smile:

W logach ich nie widać, ale jeżeli są na dysku, to je usuń :slight_smile:

To z rpcc.dll już robiłem w trybie awaryjnym iszybko zanim komp mi się zrestartował sam to uruchomiłem ten plik fix. Teraz mam to normalnie w zwykłym trybie usunąć Hijackkiem?

Usuwasz w trybie normalnym wpis Hijackiem :slight_smile:

Wklej ten log z Silenta :slight_smile:

Jak się zrobi to dam ;( mi to się jakieś chyba 15 min robi :cry: Już nie ma tego rpcc.dll, czy to równiez załatwiło problem tego wira gg? I dalej nie powiedziano mi co mam zaznaczyc przy uzyciu ATF-Cleaner’a ?

Zostały pliki:

SIMPLER.EXE-0DB621FB.pf

SIMPLER.EXE-2C553025.pf

SIMPLER.EXE-0E3227CE.pf

Wszystkie są w C:\Windows\Prefetch

Usuń wszystko co się da :slight_smile: Pliki o których mówisz również usuniesz za pomocą ATFa :slight_smile:

W logach nic już więcej nie widać :slight_smile:

Dzięki za pomoc:D ide spać. badne jak to jutro bedzie wygladać :confused: Mogę włączyć już przywracanie systemu ?

Złączono Posta : 20.11.2006 (Pon) 21:23

Cóż pliki simpler.exe już się nie pojawiają. Wywaliłem to co mi kazano (te wpisy Hijack This’em i pliki ręcznie), dalej jednak mam problem z tym explorer.exe :cry: Wciąz po kliknięciu prawym w moich dokumentach wywala mi ten błąd, a ja nie wiem dlaczego i kompa mi trochę zamula…

Złączono Posta : 20.11.2006 (Pon) 21:26

Za wczasu dam jeszcze te Logi z HJT

I z SIlenta aktualny:

Złączono Posta : 20.11.2006 (Pon) 21:52

I na pulpiciku jakiś folder backups mi się pojawił… Prosze o odpowiedż na wszystkie pytanie tego posta, szczególnie z przywracaniem systemu…