Problem z explorer.exe po kliknieciu

Witam,

mam taki problem,kiedy kliknę prawym przyciskiem myszki na obojętnie jaki plik czy skrót pojawia się błąd explorer.exe w postaci w że windows szuka rozwiązania dla tego problemu.Następnie explorer.exe się wyłącza i włącza ponownie i dzieje się to samo kiedy kliknę znowu.Jednak gdy kliknę na plik np.muzyczny albo folder to normalnie pokazują sie opcje. Dzieje sie to głownie w przypadku skrótów od gier albo roznego rodzaju plików.

Podejrzewam ze to wirus ale nie jestem pewien.

Bardzo proszę o pomoc.

Pobierz i daj logi z nich:

HijackThis

ComboFix

Obsługa

Wklejanie logów na forum.

Na początek podmień plik explorer.exe: ddpal kompa z płytki Windy, potem konsola odzyskiwania i wpisz:

gdzie F:\ to jest napęd, a C:\ dysk systemowy.

Oto log http://wklejto.pl/9208

Zauważyłem w logu że mam 2 explorer.exe

C:\Windows\explorer.exe

C:\Windows\Explorer.exe

Nie wiem czy tak ma być ale wydaje się być podejrzane.

Wywal te 2 pliki i potem przywróć (patrz wyżej).

Problem w tym że ja znajduje tylko jeden a mianowicie ten pisany z malej litery.

Przepraszam ale nie znam sie na tym,czy mógłbyś mi opisać bardziej jak mam to zrobić?

Pewnie jest ukryty. Poczekaj aż ktoś sprawdzi logi i wtedy wszystko naraz się wywali.

wywal je w hijack. zaznaczasz plaszki na obu plikach i klikasz Fix Checked.

Fix checked

Później odpal kompa z konsoli odzyskiwania i zrób ta jak ktoś pisał wcześniej.

Czyli odpalasz kompa z płytki z WIN XP. Jak wyśeietli się okno wyboru wciskasz [R].

Potem pyta z którego Wina chcesz kożestać, z regóły jest to[1]. Podajesz chasło logowania Admina! nie urzytkownika z uprawinieniami admina. I wpisujesz:

expand X:\i386\explorer.ex_ C:\Windows

Potem wpisujesz: exit

aby wyjść z konsoli

X: Litera napędu, C: litera dysku systemowego.

Aby zlokalizować literę napędu wpisz w konsoli polecenie: map

Usunąłem ten pisany z dużej litery w HijackThis.

Na razie robię skanowanie ad-aware,wykrył 13 infekcji.

Zobaczcie co mi wykryło! !!

Mam pytanie, czy w viscie robi się tak samo jak w xp z tym odzyskiwaniem?

Podaj log z Combofix

Proszę http://wklejto.pl/9217

otwórz notatnik i wklej

Z menu Notatnika -> Plik -> Zapisz jako -> Zmień rozszerzenie z .txt na wszystkie pliki -> zapisz pod nazwą Fix.reg

Uruchom ten plik, uruchom ponownie komputer

usuń ręcznie folder C: \Qoobox , usuń instalkę Combofix z dysku.

Przeczyść komputer Ccleanerem

Wykonaj optymalizację autostartu

Wyłącz i włącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach. Instrukcja

Przeskanuj obszar mojego komputera http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html (uruchom przez IE) Daj raport z niego na forum

lub

Dr.WEB CureIt!

Wykryto mi 1 wirus ale na końcu nie pokazał się żaden szczegółowy raport który mógł bym przekazać.

Usuń tego wirusa

Ale jak, przecież to jest tylko skaner a inne programy mi go nie wykrywaj.

Jest to narzędzie. Posiada więcej informacji na temat wirusów niż zwykłe antywirusy. Co za tym idzie większą wykrywalność i pewność usunięcia. Sam sobie odpowiedziałeś już: