Problem z F-secure 09 oraz sprzedaż XP`ka

(Piotrszym12) #1

Witajcie :slight_smile:

Mam taki kłopot. Zainstalowałem F-Secure 2009 z płyty pewnego czasopisma. Wg. instalatora instalował mi on F-Secure IS 2009, natomiast po instalacji zachowuje się tak jakby był tam tylko Antivirus (nawet Vista poprosiła mnie, abym wskazał firewalla, bo nic nie znalazł). Teraz ściągnąłem sobie Outpost 2009 PRO (firewall) i niemogę zainstalować go, bo wyświetla komunikat, że jest zainstalowany F-secure IS. Jak z tym sobie poradzić??

Nie chciałem zakładać drugiego wątku. W niedługim czasie mam zamiar kupić sobie netbooka MSI. Wraz z nim otrzymuję Windowsa XP Home. Ja jednak chce się pozbyć XP a zainstalować Vistę. Związku z tym, że XP niebędzie mi już on przydatny chciałbym go sprzedać. I teraz pytanko czy mogę go sprzedać legalnie??

Dzięki

Pozdrawiam :slight_smile:

(Asterisk) #2

Laptopy MSI mają preinstalowany system.

Kopia jest zazwyczaj przechowywana na Particion Recovery.

Wypalonej kopii zapasowej nie sprzedasz, bo jest dedykowana

pod określoną konfigurację. A poza tym nie jest to legalne

(Sebastianchrzan) #3

czy ta gazeta to Komputer Swiat ?i wersja 6miesięczna?jeśli to ta to jest to wersja wyłącznie sam antyvirus!

(MaRa) #4

Ani legalnie, ani nielegalnie nie da się sprzedać preinstalowanego systemu, nawet zainstalować na innym komputerze, bo jest pod konkretny sprzęt. Z laptopami nie ma płyty OEM do reinstalacji systemu, takiej jaką można kupić w sklepie (z hologramem), tylko obraz zainstalowanego systemu.

Nie lepiej kupić od razu z Vistą? Teoretycznie można zainstalować z kluczem z certyfikatu z obudowy (podobno Microsoft krzywi się na takie praktyki, ale w licencjach jak dotąd nic nie znalazłem co by zabraniało).

(Piotrszym12) #5

No właśnie, a Windows, jak i na samym początku instalator F-Secure informował, że to wersja Internet Security.

Problem jest taki, że netbooki (bo takiego rodzaju laptopa potrzebuję) jak narazie, albo mają linuxy albo WinXP HOME. Nie wiem z czym jest to związane, bo na większości netbooków spokojnie może działać Vista (wraz z Aero)

,

Czy oby napewno? Przecież netbooki nie posiadają stacji CD/DVD, więc nie można nagrać obrazu na CD/DVD (no chyba, że na pendrive`a)

(wojmal) #6

No i chyba dlatego mają obraz systemu na partycji na twardym dysku. Poza tym z tego co mi wiadomo na netbookach w ogóle, w tym także na MSI Wind, raczej Vista z Aero nie pójdzie (słabe procesory Intel Atom N270 1.6 GHz i 1024 MB RAM DDR 2).

(Piotrszym12) #7

Czy ja wiem : http://www.notebookreview.com/picture.asp?f=34916

Indeks wydajności wskazuje na 2,7 , ale Vista (wraz z Aero) pewnie ruszy. Dodatkowo ja kupię WIND-a z 2 GB ramu.

P.S. Czy nikt niewie jak rozwiązać problem tego F-Secure??

(Tikrit83) #8

Racja też się skusiłem, jest to tylko antywirus (nazwa folderu w Program Files "F Secure Internet Security"???) :? . Przy deinstalacji miałem podobny problem. Niby wszystko ok, kazał mi uruchomić ponownie, ale po załadowaniu systemu ikona F-Secure znowu znajdowała się w trayu...

Tak czy siak, wolałem wgrać system od nowa niż grzebać i bawić się z pozostałościami... Powodzenia

(Mlodymechanik3) #9

ale system to system

ma oryginalny na płycie więc z jakiej paki "nie może" go sprzedać

dlamnie to jakieś paranormalne :slight_smile:

(wojmal) #10

Niestety, nabywa się nie system, ale licencję na niego, a jej nie można odsprzedać. Jest ona (a wraz z nią nośnik, na którym jest system) przypisana do konkretnego laptopa.