Problem z facebookiem - podejrzany trojan

Ja rozumiem i wiem, że sie lepiej znacie. Ale co wynika z tego, że ma nieakualną bazę danych? I czemu w rejestrze cos próbuje podmienić te pliki?

Skoro nie mam tego wirusa, to czemu mi facebook nie działa? (pomińmy to dns) i akurat wyświetlaja sie błędy charakterystyczne dla tego wirusa? Wiem, że mam dużo pytań i jestem dość upierdliwy, ale po prostu chciałbym wiedzieć co robie ze swoim komputerem.

I najważniejsze - czy mogę te save z gry przenieść? Czy to (w razie czego) osiada tylko na plikach systemowych, czy infekuje też inne? Bo chciałem przenieść save’y, a także jeszcze kilka innych plików z mojego folderu.

Dodane 05.07.2012 (Cz) 21:46

Prosze o odpowiedź. Bo chciałem przegrać potrzebne pliki i zrobić to co mówicie, albo w ogóle najlepiej formata.

Nie jest zalecane przerzucanie plików na czyste urządzenia podczas infekcji.

Ale ja właśnie nie wiem czy mam tą infekcję. Niby w logach z OTL nic nie widać, a spybot blokuje zamianę tych plików. Z kolei najzabawniejsze jest to, że dzisiaj zaczął mi działać facebook o.O Juz sam nie wiem o co chodzi i co robić. Przegram sobie chyba na pendrive te potrzebne pliki i zrobię formata. On mam nadzieję to usunie.

Jednak jeżeli ktoś ma jeszcze jakis pomysł to pisać śmiało. Tylko jeżeli chodzi o usuniecie spybota - to co zrobić najpierw z tymi komunikatami?

Chodzi o moduł Avasta - WebRep ,to żaden trojan.

Wygląda jakby te dwa moduły się gryzły. Wywal antyka Spybota, oraz Akamai

Witaj :slight_smile:

nie masz już żadnego zagrożenia skoro w otl jest czysta a stwierdziła to osoba która naprawde na tym się zna tak samo malwarebyttes nic nie wykazało to możesz być spokojny o to,wywal tylko tego historycznego spybot bo dopóki będziesz go miał zainstalowanego to Ci będzi właśnie takie klocki wyświetlał on trzyma coś czego już dawno niema :wink:

Okej. Dziękuję wszystkim bardzo! !!

A ja już kupilem pendrive 32gb do przegrania plikow xDDD Są tu jakies punkty “pomógł”? Bo nie widze ;c

Edit: Wywaliłem spybot :slight_smile: I to Akamai też - okazało się, że został zainstalowany podczas instalacji nfs world :stuck_out_tongue: