Problem z Facebookiem (wirus?), zawieszanie się systemu


(Basiek Fn) #1

Witam, mam problem zarówno z logowaniem się do Facebooka, jak i wieszaniem się systemu. Możliwe, że zainstalowałam przez nieuwagę jakiegoś wirusa. W pewnym momencie strona Facebooka przestaje działać, pojawia się komunikat " Brak połączenia z serwerem. ... ". Czasem pomaga usunięcie ciasteczek, czasem konieczny jest restart systemu. W bardziej drastycznych momentach zawiesza system całkowicie, nie pomaga restart ( po restarcie system wiesza się na nowo), jedynie po wyłączeniu WiFi możliwe jest ponowne uruchomienie laptopa. Format dysku C wykonywany był 15.02 ze względu na całkowite zawieszenie systemu ( brak tekstu, nie otwierały się komunikaty, widoczne były jedynie obrazki). Po formacie pół dnia spokoju, po czym wszystko zaczęło się od nowa. Laptop przeskanowany ESETem - nic nie wykrył, Malwarebytes Anti - Malware wykrył 3 pliki - pliki usunięte.

Problem jednak dalej występuje, będę więc wdzięczna za pomoc. Z góry dziękuję.

Logi:

OTL: http://www.wklej.org/id/959431/

Extras: http://www.wklej.org/id/959437/


(Atis) #2

Skoro dysk był formatowany to problem nie ma związku z wirusami.

W logach nie widać żadnej infekcji.


(Basiek Fn) #3

Witam ponownie i ponownie proszę o radę. Facebook dalej w pewnym momencie przestaje działać, nie pomaga czyszczenie ciasteczek. Jeśli już wczyta się strona (chociaż najczęściej pojawia się komunikat "Nie znaleziono strony … " , to w momencie logowania się ulega zawieszeniu i tak w kółko. Użyłam programu AdwCleaner, który wyszukał 1 folder, jednak mimo jego usunięcia problem dalej się pojawia.

Dodatkowo doszedł problem z logowaniem na pocztę mailową ( dokładnie gmaila) i chwilowe całkowite zawieszanie się systemu, które mija po ok. 1 minucie.

Dziękuję za dotychczasową pomoc i proszę jeszcze o poradę, bo już nie wiem, co mogę jeszcze zrobić, żeby śmigało jak dawniej. :confused:


(Atis) #4

Nie wiem jakiej oczekujesz pomocy?

W logach nie widać infekcji.

Problemy może powodować stary ESET z 2009 roku.

Żeby to sprawdzić należy odinstalować ten program.

Pokaż jeszcze log z TDSSKiller,

Pobierz i uruchom TDSSKiller

Kliknij Start scan i jeśli coś wykryje wybierz Skip

Pokaż raport z tego programu.

Dysk przeskanuj Dr.Web CureIt


(Basiek Fn) #5

Raport z TDSSKiller: http://www.wklej.org/id/961402/

Dr. Web Curelt: http://www.wklej.org/id/961438/

Jutro odinstaluję ESET, może faktycznie w nim siedzi mój problem. :confused:


(Atis) #6

Nie ma żadnej infekcji.

Brakuje tylko aktualizacji Service Pack 1


(Basiek Fn) #7

Dzięki :slight_smile: Doczytałam na innym forum, że problem może mieć związek z MTU, pokombinuję więc jeszcze pod tym kątem. :slight_smile: Dzięki raz jeszcze :slight_smile:

Dodane 21.02.2013 (Cz) 13:29

Potwierdziły się moje przypuszczenia, problem związany jest z MTU. Odpowiednia zmiana i wszystko śmiga jak należy. Dzięki. :slight_smile:


(Cam02l) #8

Hej, jak rozwiązałaś ten problem z MTU?


(Atis) #9

[http://www.fixitpc.pl/topic/11926-mtu-% … __p__82994](http://www.fixitpc.pl/topic/11926-mtu-—-maximum-transmission-unit/page view findpost p 82994)

nie-dziala-facebook-t495736.html


(Basiek Fn) #10

Frizbi02 tak, rozwiązałam. :slight_smile: Za wszystko odpowiedzialna była niewłaściwa wartość MTU. Jeśli wszystko zawodzi i za problemy nie jest odpowiedzialny wirus, najprędzej jest to problem sieci i wystarczy zmienić DNS i wartość MTU na odpowiednią. Akurat z pomocy jednego z Moderatorów Forum z linku załączonego przez Pana Atisa korzystałam. :slight_smile: Teraz laptop jest i bez wirusów i śmiga jak dawniej. :slight_smile: Pozdrawiam :slight_smile: