Problem z favicon w operze --> nie wyświetla się jak powi

78d5cf1e7039f6c9m.png

W zasadzie chodzi nie o favicona, ale o tą zaznaczoną ikonke która została przeniesiona na pasek.

Jest to odnośnik do gmaila a przypisała sobie ikone onetu… kiedyś ikone forum dp… dawno temu miałem normalną ikone gmaila - ta koperta, jednak po reinstalacji opery zaczęły się takie checa :frowning:

Wie ktoś jak można zmienić tą ikonę na inną - coś od google coś żeby mi się nie myliło zbytnio? :mrgreen: ?

Witam

Wejdź do: “C:\Documents and Settings"nazwa użytkownika”\Dane aplikacji\Opera\profile\images"

Powinny się tam znajdować pliki rysunkowe (*.ico, *.png itp) odpowiadające faviconom. Usuń stamtąd wszystkie pliki.

UWAGA:

Usuwając stamtąd pliki usuniesz wszystkie favicony jakie były przypisane do adresów w zakładkach, przyciskach i na pasku adresu.

Podmieniają się i to jest jakiś bliżej nieodgadnięty błąd w Operze.

Rozwiązanie: faviconki znajdują się w katalogu \images, tym które chcemy zachować, trzeba nadać atrybut Tylko do odczytu, nie będą się podmieniać.

Plusem będzie też to, że nie będą likwidowane przy czyszczeniu historii, minusem - jak zmienią ją na stronie, to trzeba ręcznie “zaktualizować”, czyli wywalić starą z katalogu a nowej nadać w/w atrybut.

Można wykonać “podmiankę” ręcznie, poprzez edycję pliku opera6.adr:

ICONFILE=www.google.com.ico

…szczególnie przydatne, jeśli serwer wysyła ikonki ze złym MIME i lądują w \cache4 zamiast w \images lub w ogóle jest to nieokreślone.

Na tym forum tego nie ma :-D.

Usunięcie plików z images nic nie dało.

Podmianka ręczna podmieniła ikone… ale w zakładkach a nie na tym pasku :frowning:

Usuń ten przycisk i dodaj ponownie.

Hehe :slight_smile:

Zrobiłem tak kilka razy niestety nic…

Ale problem chyba w czym innym, teraz zauważyłem:

czy ikonka koperty gmaila wyświetla się komukolwiek czy została usunięta?

Złączono Posta : 27.11.2006 (Pon) 13:38

hmmm

standardowo po wciśnięciu ctrl + spacja włącza się strona główna w operze.

Da sięto jakoś zmienić aby włączał się gmail?

Ewentualnie nadać np. skrót ctrl + X dla gmaila?

Witam

Narzędzia :arrow: Preferencje :arrow: Ogólne :arrow: w polu strona główna wpisujesz gmail.com (skrót ctrl+spacja oznacza “załaduj stronę główną”)

Zmiana obecnej strony głównej nie wchodzi w grę.

To był tylko przykład że chodzi mi o coś takiego.

Ponawiam więc pytanie:

Preferencje->Zaawansowane->Mysz i klawiatura->Konfiguracja klawiatury->Edytuj->Application->Utwórz np.:

Skrót: g ctrl  


Polecenie : Go to page, "http://mail.google.com"

jado wielkie dzięki :slight_smile: