Problem z filmami DVIX i DVD

Posiadam kompa 633celeron 256ram,karta graf. NVIDIA RIVA TNT@ MODEL 64. I filmy które oglądam na allplayer są w zwonionym tempie. są momenty że idzie dobrze, ale większość filmu skacze. co mam zrobić???

Morfheusz podwojony topic usunięty :slight_smile:

Pozdrawiam, Alien

Zawsze tak miałeś? Być może to wina kodeków? Spróbuj zainstalować jakieś nowe, ale nie przesadzaj :slight_smile: Czym więcej kodeków tym więcej możesz mieć problemów :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam

Przyczyną może być słaba karta ,miałem taką rive i też sie przycinały jak wymieniłem na gf 4 to filmy Dvix super śmigają a co do DVD to do takiego sprzętu przydał by sie dekoder sprzętowy i wtedy wszysko powinno chodzić płynnie.

Karta graficzna ma niewielkie znaczenie jesli chodzi o odtwarzanie filmów.

Dokladnie Pawek ma racje ja mam sisa 8mb i filmy chodza lux :slight_smile: Trzeba dobrze dobrac kodeki a takich tematow bylo baaardzo duzo :lol:

Witam.

Moi przedmówcy mają rację,karta Riva TNT 64 starczy do odtwarzania div-xów.Jednak problemy mogą być ze stronu konfigu jak i kodeków.Np. za wolny procesor ,byc może procek Morfeusza jest zbyt obciążony przez inne programy działające w tle,grafa powinna pracować w trybie 32-bitowego koloru,dysk powinien mieć uaktywnioną opcję DMA,również ważne są najnowsze stery do grafy,karty muzycznej i płyty głownej.Jeżeli chodzi o kodeki to wyczyścić systwm i zainstalować na nowo,np. poprzez ALL PLAYER,który sam wszystko ściągnie co potrzebne.Ogólnie wystarczy ffdshow[filtr ten wymaga zainstalowanego w systemie Media Playera 9,pakietu Direct9 oraz palety kolorów pulpitu na 32 bity] oraz ac3filter,ewentualnie div-x 5.1.

Sam miałem grafę Riva obecnie GF3, zawsze instalowałem[tu uwaga]pakiet NIMO,lecz nie w całości, m.in. bez DIVXG400 i nigdy nie miałem problemów z filmami.

Jednocześnie polecam odtwarzacz Media Player Classic do odtwarzania nie ściągniętych do końca filmów.

Pozdrawiam. :slight_smile: