Problem z filmami na directX 9c

siemka mam problem z filmami juz o tym pisałem ale dopiero teraz się dowiedziałem ze to przez dirextX 9.0c .

filmy mi nie działały zrobiłem formata wszystko było dobrze zainstalowałem kodeki i działało dobrze ale przy instalacji gry wyskoczył komunikat i instalacji dirextX 9.0c zainstalowałem go i pózniej chcialem zobaczyc film i juz nie działał… żaden film… przy tych samych kodekach.

w ogóle jak sa filmiki w niektórych grach to sie zawiesza komp… prosze o pomoc

czy sprawdzaleś już jak zachowa się system, gdy zainstalujesz najnowsze sterowniki do karty graficznej?

nie… ale zabardzo nie wiem jak to zrobić…

ale przy najnowszych sterownikach filmy działały… dopiero jak zainstalowałem tego directX…

directX, a sterownik do karty graficznej to dwie rozne rzeczy.

Sprawdź jaką masz dokładnie karte graficzną oraz wersje zainstalowanych do niej sterowników (możesz to zrobić w Panelu Sterowania). Jeżeli na stronie producenta karty będzie dostępna nowsza wersja sterowników zainstaluj je (wcześniej odinstaluj starsze sterowniki). Być może problem polega na tym - że sterowniki które masz zainstalowane teraz źle współpracują z DirectX 9.0c

Możesz tez odinstalować kodeki i zainstalować te http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=301&t=36

zobacz, czy wtedy filmy będą Ci się wyświetlały.

karte graficzna mam MSI GEFORCE 6600GT, a sterowniki wczoraj odrazu po formacie ściągnołem najnowsze z strony nvidi. I wieczorem wszystko działało.

czyli sprawdź działanie na innych kodekach. najlepiej na tych, które podałem w linku powyżej.

ale to nic nie pomaga bo robiłem tak już przed formatem… teraz nawet juz gdy włączam gre to wszystko jest ciemne i kratkowane … czy cos albo z sterownikami albo z tym directx 9.0c

PS. teraz odinstalowałem sterowniki i zainstalowałem te dołączone do karty i dzieje sie tak samo czyli to win tedo directx