Problem z filmami na directX 9c

(Patrycek) #1

siemka mam problem z filmami juz o tym pisałem ale dopiero teraz się dowiedziałem ze to przez dirextX 9.0c .

filmy mi nie działały zrobiłem formata wszystko było dobrze zainstalowałem kodeki i działało dobrze ale przy instalacji gry wyskoczył komunikat i instalacji dirextX 9.0c zainstalowałem go i pózniej chcialem zobaczyc film i juz nie działał... żaden film... przy tych samych kodekach.

w ogóle jak sa filmiki w niektórych grach to sie zawiesza komp... prosze o pomoc

(Szkudlarek) #2

czy sprawdzaleś już jak zachowa się system, gdy zainstalujesz najnowsze sterowniki do karty graficznej?

(Patrycek) #3

nie.. ale zabardzo nie wiem jak to zrobić...

ale przy najnowszych sterownikach filmy działały... dopiero jak zainstalowałem tego directX..

(Szkudlarek) #4

directX, a sterownik do karty graficznej to dwie rozne rzeczy.

Sprawdź jaką masz dokładnie karte graficzną oraz wersje zainstalowanych do niej sterowników (możesz to zrobić w Panelu Sterowania). Jeżeli na stronie producenta karty będzie dostępna nowsza wersja sterowników zainstaluj je (wcześniej odinstaluj starsze sterowniki). Być może problem polega na tym - że sterowniki które masz zainstalowane teraz źle współpracują z DirectX 9.0c

Możesz tez odinstalować kodeki i zainstalować te http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=301&t=36

zobacz, czy wtedy filmy będą Ci się wyświetlały.

(Patrycek) #5

karte graficzna mam MSI GEFORCE 6600GT, a sterowniki wczoraj odrazu po formacie ściągnołem najnowsze z strony nvidi. I wieczorem wszystko działało.

(Szkudlarek) #6

czyli sprawdź działanie na innych kodekach. najlepiej na tych, które podałem w linku powyżej.

(Patrycek) #7

ale to nic nie pomaga bo robiłem tak już przed formatem... teraz nawet juz gdy włączam gre to wszystko jest ciemne i kratkowane .. czy cos albo z sterownikami albo z tym directx 9.0c

PS. teraz odinstalowałem sterowniki i zainstalowałem te dołączone do karty i dzieje sie tak samo czyli to win tedo directx