Problem z filmikami na youtube

Witam otóż ja jestem nowy na yt i zaczynam nakręcać filmiki z diablo2 

I mam pytania

1.Ja konwertuje filmiki programem Any Video Converter ale nie wiem na jakie rozdzielczości i formaty?

2.Kiedy np. nakręce filmik i wstawie na youtube to jest przycięty obraz to znaczy nie ma dołu trochę i po bokach nie chodzi o czarne pasy co zrobić?

Proszę o pomoc bo już 3 dni nad tym się męcze a na googlach nie wiele znalazłem 

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

  1. A po co konwertujesz? Można wrzucać jak leci jeśli nie dodajesz żadnych bajerow. Jeśli robisz korekty to wybierz taki rozmiar jak rozmiar wejściowy.

  2. Pewnie ustawiasz przy konwersji zły format - masz np 4:3, a przestawiasz na panoramę, lub z panoramy robisz szeroką panoramę.

Hej,

Myślę, że to pomoże: https://support.google.com/youtube/answer/1722171?hl=pl

Pozdrawiam,

Dimatheus