Problem z Firefox javascript

Witam,

Od jakiegoś czasu mam problem z Firefoxem (wersja 3.0.8), otóż jak się domyślam chodzi o Jave mianowicie: na co po niektórych stronach nie wyświetlaja mi się róże grafiki, animacje, w galeriach nie można przeglądać zdjęć (nie pojawia sie strzałka na zdjęciu która służy do poruszania się w galerii w jedną bądź drugą stronę), Firefox nie reaguje także na kliknięcia na niektóre banery. Dodam, że żadnego z wyżej wymienionych problemów nie ma w Explorerze. Java też jest co chwile aktualizowana. Co może być przyczyną? Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Jeśli już to problem z Javascript ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Javascript) a nie z Javą ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Java )

Wyłącz wszystkie dodatki w FF (głównie blokujące reklamy i podobne) i sprawdź czy jest ok. Jeśli tak, to po kolei włączaj dodatki i sprawdzaj kiedy wystąpi opisywany przez Ciebie błąd. Gdy wystąpi to masz namierzonego winowajcę.

Niestety, mimo iż zrobiłem to co opisałeś w poście powyżej nadal występują te same problemy. Jakieś inne pomysły?

może spróbuj zrobić tak:

narzędzia>opcje… > treść zaznacz Włącz obsługę języka JavaScript

oraz Java

Naturalnie obydwie zakładki są zaznaczone, zawsze były…

bartas ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Utwórz nowy, czysty profil Firefoxa (start -> uruchom -> “firefox -p”) i zobacz czy będzie to samo

To samo…niestety :frowning:

Używasz wersji 3.0 czy to tylko pomyłka ?

Żadna pomyłka wersja 3.0.8

No to chyba pozostała Ci reinstalka FF. Na początek możesz FF zainstalować bez odinstalowywania obecnego, jeśli nie pomoże to musisz odinstalować obecny oraz skasować pozostałości z “Program files” i “Documents and Settings”

Wcześniej możesz zrobic sobie backup wybranych danych starego profilu (jeśli chcesz je przenieść do nowej instalacji) za pomocą np. Mozbackup (http://mozbackup.jasnapaka.com/), odinstaluj FF, skasuj pozostałości z “Program files” oraz “Documents and Settings” i zainstaluj program od nowa.

Czasami Mozbackup niektórym użytkownikom robi problemy i nie archiwizuje np. haseł, ja jednak nie miałem nigdy z nim najmniejszego problemu, na wszelki wypadek zrób kopie profilu umieszczonego w katalogach, które podałem.

Pamiętaj, że przywracając dane i ustawienia z backupu możesz wprowadzić ponownie usterkę, którą masz obecnie.

Jeśli będziesz chciał z pliku backupu zrobionego za pomocą mozbackup wyciągnąć pojedyńcze pliki np. haseł, ulubionych itp. to należy zmienić rozszerzenie pliku z *.pcv na *.zip i już backup możesz przeglądać ręcznie.

Ostrzegam - przy reinstalacji możesz stracić wszystkie ustawienia i hasła w FF i później mieć problem z ich odzyskaniem.

a nie używasz przypadkiem dodatku NoScript lub podobnego ??

Może być także problem z łączem z jakiego korzystasz. Jeśli Masz Wi-Fi często słyszę że z tym są zazwyczaj problemy z jakimiś ustawieniami w routerze

Napisał wcześniej, że wyłączył, zgodnie z moją sugestią, wszystkie dodatki i to nic nie pomogło

Dzięki cedar usunąłem i zainstalowałem podobnie robiąc przy tym backupa i pomogła, teraz wszystko jest tak jak powinno być. Dzięki wszystkim za pomoc.