Problem z firewallem, albo z czymś podobnym

Witam. Gram w róźne gry przez internet i nie mogę zakładać gier do grania, nikt nie może się do mojej gry podłączyć… Czy to wina firewall’a? Czy czegoś innego? Jak ktoś wie czego to może być wina, to niech mi powie jak wyłączyć firewall’a, bo ja nie wiem jakiego mogę firewall’a, czy ten firewall jest w antywirusie i wystarczy wyłączyć antywirusa? Czy jak, bo nie wiem…

Ale namieszałeś jakbym siebie czytał :mrgreen:

Więc tak antywirus usuwa wirusy, firewall blokuje ataki z internetu.

Czy ty przypadkiem nie masz neo?? i jakie to gry??

Siema jak masz windowsa z SP2 to poprostu wejdz w panel sterowania/system zabezpieczen systemu windows czy jakos tak (nie pamietam bo mam SP1 :slight_smile: ) i wylacz firewall.Też tak mialem jak jeszcze SP2 mialem wyłanczalem firewall i hulało wszystko.A jeśli masz firewalla w jakimś programie typu “Internet Security” np. Kasperky Internet Security to wejdź w ten program i wyłącz firewall. :slight_smile: Tyle …

Tak jak napisałem nie wiem gdzie mam firewall’a. Jedyne co mogę napisać to mam antywirus Kaspersky Anti-Virus Home Edition. A Windows mam XP.

1(widok klasyczny)panel sterowania>Centrum zabezpieczeń>zapora systemu windows>wyłącz.

2 Jakie to gry(może będę mógł bardziej pomóc)

3 Czy neta masz z neo.

Mam blueconnect coś takiego, a gry to wszystkie co ci przyjdą na myśl

Najczęściej: Starcraft,diablo,warcraft.

Nie jestem w stanie powiedzieć Ci bo sam nie wiem czy blueconnect ma dynamiczne ip. Jeśli po czynnościach które teraz wykonałeś dalej nie możesz robić serwera to użyj Hamachi

Zainstalowałem hamachi, ale nie wiem co dalej, zrobiłem się online, ale czy to wystarczy?