Problem z firewallem

*furia* Zrobiłam wszystko tak, jak w powyższej instrukcji i nie pomogło

Spokojnie , to jeszcze nie wszystko co można zrobić.

Teraz spróbuj wpisać w menu start - polecenie uruchom “regedit”

znajdź HKEY_LOCAL_MACHINE , rozwiń klikając na plusa , znajdź SOFTWARE , rozwiń klikając na plusa , zaznacz wpis “Zone Labs” i naciśnij delete (klawisz) , zatwierdź.

Opróżnij dysk z plików tymczasowych ( W mój komputer klik na właściwości dysku C: -> oczyszczanie dysku -> zaznacz tylko pliki tymczasowe i internetowe pliki tymczasowe

Kolejny restart

Jeśli nie będzie poprawy , znajdź i upewnij się że następujące foldery i pliki zostały usunięte :

  1. C:\Documents and Settings\All Users\Start Menu\Programs\Zone Labs

  2. C:\Program Files\Zone Labs

  3. C:\WINDOWS\Internet Logs (opróżnij zawartość)

  4. C:\WINDOWS\Profiles\All Users\Start Menu\Programs\Zone Labs

  5. C:\WINDOWS\Profiles\All Users\Start Menu\Programs\Startup\zonealarm (pro)

  6. C:\WINDOWS\System32\vsdata.dll

  7. C:\WINDOWS\System32\vsdatant.sys

8 ) C:\WINDOWS\System32\vsmonapi.dll

  1. C:\WINDOWS\System32\vsnetutils.dll

  2. C:\WINDOWS\System32\vspubapi.dll

  3. C:\WINDOWS\System32\vsutil.dll

  4. C:\WINDOWS\System32\Zone Labs

  5. C:\WINDOWS\Temp (opróżnij zawartość)

I Restart

Dopiero jeśli to nie pomoże będziemy ruszać mocniej rejestr

A co do Zone Alarm to powiem tyle … gdyby był kotkiem wyglądałby tak :

zone5xm.jpg

Zrobiłam, sprawdziłam. Nadal bez skutku…

Ok , jedziemy dalej

Otwórz tak jak wcześniej edytor rejestru przez “regedit” , używając znajdź (ctrl + f) i znajdź następny (F3) wyszukaj wpisy zawierające :

Zone Alarm

ZoneAlarm

ZoneAlarm Pro

Zone Labs

minilog

InternetAlert

ZAMailSafe i wszystkie podklucze

zapro.exe

VSMON

VSDATANT

i usuń je

zamknij edytor

otwórz edytor ponownie poleceniem regedt32 , w uprawnieniach w górnym pasku wybierz “użytkownicy” i skasuj wpisy

HKLM\System\ControlSet001\Enum\Root\LEGACY_VSMON

HKLM\System\ControlSet001\Enum\Root\LEGACY_VSDATANT

HKLM\System\ControlSet002\Enum\Root\LEGACY_VSMON

HKLM\System\ControlSet002\Enum\Root\LEGACY_VSDATANT

Upewnij się że usunięto wpisy takie jak :

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Zone Labs

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\SharedDLLs\XXXXXX tu tylko jeśli znajdziesz coś z zone alarm w nazwie

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\ZoneAlarm Pro

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\vsmon

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\vsdatant

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\minilog

HKEY_CURRENT_USER\Software\Zone Labs

HKEY_CURRENT_USER\AppEvents\EventLabels\InternetAlert

HKEY_CURRENT_USER\AppEvents\Schemes\Apps.Default\InternetAlert

HKEY_CLASSES_ROOT\ZAMailSafe

Na koniec skasuj ukryty plik zllictbl.dat w folderze C:\WINDOWS\system32

Restart

To wszystko co oferuje instrukcja z forum Zone`a , więc jeśli to nie pomoże to niestety ja już nic więcej nie widzę :frowning: oczywiście mogłem popełnić jakąś pomyłkę po drodze - nie wykluczam.

Mimo wszystko życzę powodzenia.

Przed tym zrób kopie rejestru tak na wszelki wypadek :slight_smile:

Niestety - nadal nic.

Jedyne co mi się nie udało, to "otwórz edytor ponownie poleceniem regedt32 , w uprawnieniach w górnym pasku wybierz “użytkownicy”

Kiedy wpisuję ragedt32, w górnym pasku nie ma żadnych “uprawnień”.

A po drodze jak czyściłam rejestr z wymienionych plików, zauważyłam, że zostały nieusuniete folderu takie jak ZoneLabsClients, jednak w instrukcji nie zostały one wymienione do usunięcia. Dlatego pytam, czy je też można usunąć (bo wszak też są od ZA)

Tak , jeśli znalazłaś cokolwiek związanego z ZA , usuń je.

Uprawnienia powinnaś znaleźć w górnym pasku edytora rejestru pod belką “edycja” i po zaznaczeniu gałęzi rejestru na której chcesz wykonać operację.

Spróbuj też odnaleźć folder C:\Documents and Settings\NazwaTwojegoKonta\Local Settings\Temp i usuń jego zawartość.

Możesz też poszukać wcześniej wymienionych plików rozszerzając zakres poszukiwań na cały dysk.

Nadal bez skutku…

Chyba będę musiała pogodzić się z brakiem firewalla.

Mam więc odnośnie tego pytanie - czy są jakieś programy, które mogą choć trochę zastąpić firewalla? Wiem, że nic nie zastąpi go w pełni, ale chodzi o to, żeby lądowanie było choć trochę bardziej miękkie.

a sprubój zainstalować jakis zestaw internet security może bendzie pacać :slight_smile:

Obawiam się że zastąpić się niczym nie da , w Twojej sytuacji chyba najlepszym rozwiązaniem będzie zgranie tego co najważniejsze na osobną partycje lub płytki i reinstalacja systemu.

Bez firewalla jesteś narażona na wyciek osobistych informacji co może być naprawde niebezpieczne zwłaszcza w przypadku korzystania np. z bankowości online.

Na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad zrobieniem obrazu partycji systemowej po świeżej nowej instalacji i po zainstalowaniu wszystkich podstawowych programów ( firewall , antywirus , sterowniki itd… ) wtedy w razie kłopotów podobnych do tych które masz teraz możesz bez większego problemu powrócić do funkcjonalnego systemu z zainstalowanymi aplikacjami - oczywiście zrobisz to co uznasz za stosowne.

Hmm a można o nim coś więcej?

zestawy internet security to jest taki zestaw antyvirus+firewall+inne ochrony

Najbardziej polecam Kaspersky internet security.

a jeśli w ten zestaw wchodzi firewall - to będzie działał?

Skoro ani Outpost ani Sygate nie działały to instalacja następnych podobnych programów raczej nic nie da.

a jeśli w ten zestaw wchodzi firewall - to będzie działał?

Możliwe :slight_smile:

Ok, można spróbować. Dziękuję Wam jeszcze raz za pomoc :slight_smile:

Zawsze jest szans można sprubować przecież to nic nie zaszkodzi :slight_smile:

Szkoda nerwów przede wszystkim , a stan systemu z każdą kolejną instalacją / deinstalacją na pewno nie ulegnie poprawie.

To może są jakieś inne programy które działają podobnie jak firewalle? *wyraża resztki nadziei*

Są programy które działają podobnie , ale nie zastąpią firewalla bo po prostu pracują na troche innych zasadach , np. są programy typu Peerguardian czy Protowall , które blokują listy “złych” adresów związanych ze spyware`em czy innymi zagrożeniami.

Sęk w tym że takich środków ostrożności używa się dodatkowo a nie zamiast.

Jeśli chcesz jeszcze popróbować wskrzeszania swojego firewalla to spróbuj ponownie instalnąć tego nieszczęsnego Zone`a w wersji free , zobacz czy będzie działać jak trzeba , jeśli nie odinstaluj go ponownie i może jakimś cudem tym razem deinstalator zadziała tak jak powinien …

Z tym że to bardziej pobożne życzenia niż sensowne rozwiązanie.