Problem z Formatem C na WinXP SP2

Szukalem przez pierwsze 5 stron, ale nie znalazlem takowego problemu. Nastepnie w opcjii szukaj znalazło mi ok 3000 hasel, wiec wolałem sie spytać. Tak więc, mój problem polega na tym, że chcialbym sformatować partycję systemową. W tym celu wkładam CD z windą i tam daję że chcę zainstalować itd., itp. Schodzi mi do DOS’owskiej wersjii instalatora. Po paru nieważnych krokach, pokazuje się możliwość wyboru partycjii na którym ma być zainstalowana winda. Zazwyczaj po tym kroku znajduje się opcja formatowania dysku, lecz nie w tym przypadku. I to jest wlaśnie mój problem i mnie dziwi. Na innych partycjach istnieje takowa mozliwość. Ja, w całej swojej genialności wymyśliłem żeby usunąć partycj, a następnie zrobić kolejną i własnie na tamtej zainstalować windę. Ten plan równierz spalił na panewce. Powodem jaki podal instalator jest to, że na partycjii C znajduja sie pliki wymagane do poprawnego działania instalatora. Po prostu padlem. Nie wiem co z tym zzrobic :slight_smile: Wszelaka pomoc bardzo mile widziana.

o ile dobrze pamiętam musisz wybrać nową instalację i potem przed kopiowaniem plików instalator zapyta czy formatować wybrany do instalacji dysk, lub wcześniej coś źle wybrałeś

Zrób tak

  1. Uruchom Windows

  2. Zaloguj się

  3. Włóż płytę z Windowsem

  4. Zamknij okienko któro się pyta o instalację Windowsa

  5. Uruchom ponownie komputer bez wyciągania płyty z Windowsem

  6. Wpatruj się w białe literki jak zobaczysz:

lub

wciśnij ENTER

  1. Teraz bezproblemowo przeprowadzisz instalację. Jeżeli to nie zadziała (tzn. wyższe napisy się nie pojawią) musisz ustawić BOOT’owanie w BIOS-ie tak aby na początku był CD-ROM.

zrób jak pisze Adrian8322 czyli nową instalację wtedy będzisz miał możliwość usunięcia partycji lub formatu, a jako folder docelowy wpisz inną nazwę katalogu głównego, nie windows ale np. winXP

powinno pójść bez problemu. gdy ja instaluje windowsa to po prostu usuwam, a nastepnie tworzę ponownie partycje C. instalator nie ma żadnych oporów.

Mi też usunięcie i stworzenie nowej działa bez problemów…

owszem tak wybieramm, i nie ma takiej opcjii. zazwyczaj równierz nie mam problemow. to moj 1 raz keidy mam klopotz formatem :smiley:

tak mam ustawione wbiosie na 1 CDROM. owszem, wyskakują te literki. po wcisnieciu jakiegokolwiek klawisza wlacza mi sie windows :confused: lipa nie?

Jak masz dwa napędy CD przełóż płytę z XP do drugiego.

Jak napęd CD podpięty na jednej taśmie z dyskiem na I kanale IDE,przepnij napęd na II kanał IDE - zworka na nim ustawiona na Master.

Reset biosu baterią/zworką i ponowne ustawienie i zapisz bios Save.

Bootowanie

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … instalacja

Napędy

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=42381

System

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=25048

mam 1 naped i jest ciagle podlaczony do 1 IDE, zworka na master, dysk mam podpiety z innym dyskiem i 2 IDE. reset biosu przez zworke, gdzie ona jest? a bateria, to trzeba baterie wyjac na jakeis 30 min, tak?

Ma być na II kanale IDE - opis na płycie i instrukcji do płyty.

Tak - odłącz kompa od zasilania 230V,później włóż i ustaw bios tylko co trzeba i zapisz Save.