Problem z formatem dysku pod XP

Problem wygląda tak że gdy już załaduje pliki instalacyjne, daje Enter żeby zainstalować na nowo i wywala się komunikat na temat nie zainstalowanych lub źle podpiętych stacjach dysków i musze skończyć instalacje poprzez F3

Komp mi chodzi jak brzytwa,żadnych problemów ze sprzętem itp…o co więc chodzi ?

mam pytanie czy nie miałeś wcześniej linuksa??? może masz płyte porysowaną i dlatego

komp od nowości chodzi pod XP na NTFS…płyta bez żadnej rysy

a w biosie się nic nie bawiłeś??? a formatowanie robisz całkowite czy szybkie???

a dysk masz Ata czy Sata?

sata 80gb seagate baracuda

zinstalowałeś sterowniki na początku instalacji systemu / wciskając F6 /?

no właśnie nie instalowałem nic, komp chodzi normalnie więc dysk musi mieć sterowniki skoro działa…

pozatym…sterowniki do dysku to troche dla mnie dziwne jeśli chodzi o instalcje ich bo zawsze podpinasz i dysk chodzi…

a jeśli musze coś instalować to spróbuję…

do dysków SATA powinno się instalować dedykowane sterowniki /powinieneś je mieć na płycie / na początku instalacji, zresztą na dole ekranu Ci pisze “wciśnij F6…” tylko musisz je przenieść na dyskietkę, przy nowych płytach będzie jakoś chodzić ale sterowniki są potrzebne.

kilka dni temu pisałem że nie moge sformatować/zainstalować systemu.

miałem komunikat ze nie są wykryte lub źle podpięte stacje dysków…klawisz F6 przed ładowaniem plików instalacyjnych nie pomaga a ja nie mam żadnych sterów do mojego dysku…ktoś mi pisał ze powinienem mieć ja na płycie ale mam tylko cd od płyty głównej i grafiki.

w sumie to tkwie w martwym punkcie co zrobić…

pod DOSem nie da rady, mam NTFSa a na Google jedyne co jest to jak sformatować dysk ale nie ma nic o komplikacjach z tym związanych

dysk to seagate baracuda 80gb (ST 380811 AS SCSI)

idź do tego co Ci sprzedał dysk, powinien dać Ci sterowniki pod SATA razem z dyskiem, albo jeśli w komplecie kupowałeś mogą być / i powinny / na tej płycie co jest do płyty głównej / bo to są sterowniki do kontrolera płyty / przeglądnij uważnie, ale one są ładowane z dyskietki albo z napędu.