Problem z formatem pliku multimedialnego

Witam. Niedawno robiłem formata i chciałbym się dowiedzieć czy te programy są przydatne czy też mogę je usunąć.

-conexant HDA D110 MDC

-microsoft compression client pack

-microsoft user mode driver framework feature pack 1.0

-MSXML

Mam pytanie dotyczące formatów np. AVI. Ustawiłem aby AVI odtwarzane było przez SubEdit playera, a ikonka jest z Media Player Classic. Odpala się w subedicie, ale chciałbym też zmienić ikonkę.

Ostatnie pytanie: Zostały mi do zainstalowania dwa sterowniki, ale nie wiem za co odpowiadają. Czy mogę jakoś je znaleść ? ( kontroler magistrali zarządzania systemem, podstawowe urządzenie systemowe)

Odinstaluj odtwarzacz Media Player Classic - nastepnie trzeba usunąć wszystkie wpisy w rejestrze systemowym dotyczące MPC - wychodzę z założenia ,że odtwarzaczem multimedialnym jest teraz na Twoim komputerze SubEdit Player - restart kompa , następnie przejdź do pliku AVI - ppm myszki - właściwości -> ogólne-> zmień : zaznaczasz SubEdit Player.

Apropo programów - conexant HDA D110 MDC - to pliki związane z Twoim modemem ( decyzja należy do Ciebie) ,

microsoft compression client pack - plik systemowy wykorzystywany przez Windows Update - nie wolno usuwać,

Microsoft User-Mode Driver Framework Feature Pack 1.0 - nie usuwaj (jest składnikiem Windows Media Player 11 )

pliki MSXML dołączane są do różnych produktów firmy Microsoft , takich jak Microsoft Windows, Microsoft Internet Explorer, Microsoft Office czy Microsoft SQL Serverb - pliki systemowe których nie należy usuwać.

Microsoft User-Mode Driver Framework Feature Pack 1.0 <- to już usunąłem zanim napisałeś, no ale trudno. Wszystko działa :wink:

Co do SubEdita. Rozumiem, ale chciałbym aby MPC też znajdował się na kompie. Wgrałem go razem z kodekami.

Po co Ci dwa odtwarzacze multimedialne ? zresztą to Twój wybór… Na Twoim miejscu zostałbym przy SubEdit Playerze chyba najlepszy w tej chwili program do odtwarzania plików filmowych jaki istnieje. Niemalże bezawaryjny, posiada zaawansowane opcje wyświetlania obrazu na ekranie. Służy również jako znakomity edytor napisów. To właśnie w tym programie jest tworzona olbrzymia większość polskich napisów jakie możemy znaleźć w internecie. Nie posiada kodeków, więc trzeba je zainstalować osobno.

Podejrzewam ,że zainstalowałeś pakiet K-Lite Codec Pack razem z MPC - wystarczy więc odinstalować odtwarzacz MPC

koniczek3 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Dobrze, ale jeśli chcę mieć dwa to jak mam to zrobić ? Wcześniej (przed formatem) miałem dwa i ikonka była subedita a teraz w żaden sposób nie mogę jej zmienić.

Wypadałoby odinstalować obydwa programy oraz wszystkie kodeki które masz zainstalowane. Przeczyścić rejestr systemowy CCleaner-em , albo jeśli chcesz możesz użyć do pomocy programu : Revo Uninstaller 1.87 pamiętając o odinstalowaniu w/w programów w trybie zaawansowanym bądź rozszerzonym , a następnie ponownie zainstalować SubEdit Player plus K-Lite Codec Pack 5.9.0 Corporate Edition wraz z MPC