Problem z formatem

witam

mam na kompie viste i chce zmienic na xp formatujac przy tym dysk:) jednak wchodzac do bios’a nie widze opcji “Advanced Bios Features”. i coz mam poczac? :?

rozumiem, że chcesz zmienić opcje bootowania?? bo nie masz z cd??

przydał by się model płyty głównej - wtedy zapewne znajdzie się tę opcję w menu biosu

a czy czasem przed wejsciem do biosa na ekranie gdzieś obok napisu “press del to enter setup” nie ma czegoś w stylu “press F12 for boot menu”??? wtedy nie musisz nic zmieniać w biosie a raz zabootować system z płyty wsiskając np F12 i wybierając napęd CD/DVD.

  1. temat nie taki

  2. Jak już do BIOS-u wejdziesz, poszukaj opcji “Boot sequence” albo brzmiącą podobnie. Tam ustaw CD/DVD na pierwszym miejscu, zapisz ustawienia, włóż płytkę z Windowsem i restart kompa. Następnie wszystko się pokazuje na ekranie.

ok z tym sobie juz poradzilam, ale jest kolejny problem :? otóż po zaakceptowaniu umowy(F8) wyskoczyło znowu wczesniejsze okno, w ktorym pisalo by usunac partycje D której w ogole nie mam :? wiec wybralam instaluj po czym wyskoczyl blad. troche zamotane ale mam nadzieje ze rozumiecie i szybko pomozecie :slight_smile:

Dodane 12.05.2009 (Wt) 15:56

bardzo prosze o pomocc

Najpierw usuń wszystkie partycje, dopiero po tym rozdziel miejsce jeszcze raz. Najlepsze rozwiązanie wg mnie, wtedy nie ‘spalisz’ nic

probowalam, ale wyskakuje blad i musze resetowac kompa :?

ger , Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Pomocne może być zapoznanie się z TYMI informacjami.

Pytanie jaki błąd sie pojawia. Czy wyskakuje i automatycznie prowadzi do restartu czy masz możliwość zacytowania? Sądzę, że to pomogłoby w indentyfikacji problem’u :wink: