Problem z formatowaniem c

(Pszczola Irl) #1

Chciałem sformatować całego kompa, nie dał się c. Wiem że jest dużo tematów o tym, sporo wczoraj czytałem, jednak niczego pomocnego się nie dowiedziałem. Takie coś mi pisze podczas próby usunięcia partycji:

"Instalator nie może wykonać żądanej operacji na wybranej partycji. Ta partycja zawiera tymczasowe pliki instalacyjne wymagane do ukończenia instalacji."

Kiedy chcę położyć nowy system to mi pisze:

"Wybrano opcje instalacji systemu Windows XP na partycji zawierającej już inny system operacyjny. Instalacja systemu Windows XP na tej samej partycji może spowodować, że istniejący system operacyjny może działać niepoprawnie"

i mi kładzie kolejny system a c bez formatowania. Tzn. niby usuwa wszystko, ale jak wszedłem na system to jest po staremu, nawet pulpit!! partycja c we właściwościach zajmuje mi 6 gb, a kiedy zaznaczę wszystkie foldery w nim to jest 1,5 gb, reszta sobie wybudowała bunkier?

Powiem jeszcze że w tamtym roku też formatowałem, miałem też ten problem, ale jakoś udało się usunąć partycje c i nie pamiętam co wtedy zrobiłem... nie było to jakoś bardzo skomplikowane że zrobiłem to przez przypadek :lol: Próbowałem GParted, ale jakoś mi się nie ładuje, a zrobiłem go raczej dobrze.

Nawet kiedy wyciągnę płytkę z systemem, to podczas ładowania systemu jest wymagana ;/

To jest pewnie jakąś pierdoła, tylko nie wiem jaka.

Pomożecie? pleeeeease :slight_smile:

(Frog) #2

pszczola.pl , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(Mlodymechanik3) #3

tak namotałeś że ja zczaić nie moge :lol:

chcesz sformatować partycje C na której masz system ? :slight_smile:

(Niemol3) #4

Wkładasz płytkę z windowsem, i formatujesz wtedy partycję C czytając podpowiedzi z dołu ekranu.

Tam będzie F, aby sformatować lub coś podobnego.

(Pszczola Irl) #5

Do ziommm:

No może trochę namotałem :smiley: Ale chciałem napisać szczegółowo :slight_smile:

System XP pro SP2 na partycji c, rodzaj plików NTFS.

Do niemol:

wtedy się przyciska D, a następnie wyskakuje taki komunikat: "Instalator nie może wykonać żądanej operacji na wybranej partycji. Ta partycja zawiera tymczasowe pliki instalacyjne wymagane do ukończenia instalacji."

P.S. Sorki że teraz odpisuje, cały dzień miałem coś zablokowane i nie mogłem posta napisać, jeszcze admin poprosił o zmianę nicku bo się dublował czy coś.