Problem z formatowaniem dysku na laptopie Lenovo g30-50

Witam. Tak jak w temacie - mam problem z dyskiem w nowym laptopie. Historia zaczeła się gdy chciałem zmienić windowsa 8 na windows 7 (zaczął mnie denerwować) więc zacząłem kombinować co do tego. Próbowałem tradycyjną metodą - płyta z windowsem do napędu i format a potem instalacja nowego systemu, jednak za każdym razem napotykałem bluescreena. W końcu coś zrobiłem i teraz nawet windows 8 nie jest w stanie się uruchomić( jestem taki udolny -.- ). Czytałem na necie że instalacja windows 7 wymaga zmiany stylu partycji z GTP na MBR a niebardzo wiem jak to zrobić. Chciałbym też sam podzielić dysk na nowe partycje. Posiadam usb z windows 7 i paczkę HirensBootCD 15.2 . Utrata danych nie gra roli. Proszę pomóżcie bo już tracę do tego siłę. Pozdrawiam.

Pierwsze pytanie na które musisz znaleźć odpowiedź w BIOSie: czy masz możliwość wyłączenie opcji SecureBoot ?

jesli chcesz instalować 7 to będziesz musiał sformatować cały dysk, według mnie narobiłeś sobie więcej kłopotu niż pożytku a do 8 wystarczy doinstalować clasicshell i da sięz niego korzystać

Znalazłem. Jest SecureBoot. Co z tym ?