Problem z formatowaniem dysku w Windows Vista

Witam. Posiadam od niedawna kompa z zainstalowanym Winodows Vista Home Premium i miewam problemy z tym systemem, postanowiłem go przeinstalować i sformatowałem obie partycje (Na jednej MS Windows Vista HP) a na drugiej wszystkie używane programy i takie tam :smiley: i teraz po przeinstalowaniu systemu nie moge dostac sie do tej partycji z uzywanymi pogramami (partycja tez byla formatowana). Gdy probuje wejsc na te partycje to wyskakuje mi komunikat: “Przed uzyciem dysku znajdujacego sie w stacji dyskow D: musisz go sformatowac” i gdy formatuje go na koncu przy 100% wyskakuje komunikat “System Windows nie był w stanie dokończyć formatowania” i tak w kolko :frowning: Nie wiem co mam zrobic, prosze o pomoc :frowning: Szukalem odpowiedzi na tym forum ale nie pomoglo :frowning:

Spróbuj sformatować z poziomu GParted.

Ta mow mi jeszcze, zapomnialem dodac ze w dziedzinie komputerow nie jestem najlepszy :frowning: moze lepiej pojechac z kompem na serwis?

Partition Manager Professional

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … l+9.0.4156

Oki. Spróbuje z tym programem :smiley:

W dniu 20.07.2008 , o godzinie 13:04 został dopisany post przez DawiDMSVISTA

Partition Manager Professional tym programem nie pomaga zabardzo, rowniez nie moge sformatowac. Może sprobuje usunac te partycje i stworzyc na nowo, widzialem taka opcje tworzenia i usuwania partycji podczas instalowania systemu :razz:

W dniu 20.07.2008 , o godzinie 13:36 został dopisany post przez DawiDMSVISTA

Jak myślicie co powinieniem zrobic?. Może lepiej odstawic kompa do serwisu i niech oni sie martwia co jest nie tak? Bo ja se nie daje rady z tym a zabardzo nie chce grzebac bo komp nowy :smiley: :slight_smile:

Próbowałeś:

?? ??

Zaraz bede probowal. Napisze czy pomoglo.

W dniu 20.07.2008 , o godzinie 13:54 został dopisany post przez DawiDMSVISTA

Nawet nie umiem otworzyc instalatora z Windowsa. Uruchamiam ponownie kompa i podczas ladnowania danych Wyskakuje “Boot CD/DVD” i wyskakuje komunikat zeby nacisnac dowolny przycisk co spowoduje rozruch płyty naciskam byle co i nic sie nie dzieje, komp wlacza mi sie a powinien wlaczyc sie instalator Windowsa :frowning:

Może jednak GParted? Tu Masz instrukcję obsługi (tam jest mowa o linuksie, ale jest i o GParted): http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=34 … ja+systemu

Wchodzisz w BIOS > Integrated perigherals, szukasz tam USB keyboard support i dajesz na enabled. Jak nie ma takiej zakładki to szukasz w BIOSIE USB keyboard support.

Sprobuje z tym BIOSEM i partycja, jak to nie pomoze to sie zobaczy potem, sprobuje z tym programem jeszcze raz :slight_smile:

W dniu 20.07.2008 , o godzinie 14:41 został dopisany post przez DawiDMSVISTA

Oki. Już mam zrobione, dziekuje za pomoc :slight_smile: :slight_smile: musialem usunac te partycje i zrobic nowa

Ja mam Dysk 500 gb SATA 2 i przy formatowaniu dochodzi do 100% i pisze że instalator nie mógł sformatować partycji i że dysk może być uszkodzony i mam tylko jedną partycję. Co robić??

Mi pomogło to: Przy wgrywaniu Windowsa jest taka opcja Dodawania, usuwania, i zmieniania partycji. Wtedy między innymi wybieramy partycje na której ma być zainstalowany Windows. Zrobiłem tak. Usunąłem te partycje której nie mogłem sformatować, i zrobiłem nową. Potem w systemie normalnie dało się sformatować i partycja jest cała i sprawna :slight_smile: Mi to pomogło :slight_smile: Pozdrawiam.