Problem z formatowaniem dysku

witam. mój problem wygląda następująco: następuje rozruch dysku z windowsem. wszystko jest normalnie do okna przed pokazaniem się partycji i możliwości usunięcia ich bądź naprawienia. wyświetla się błąd: "instalator nie znalazl zadnych stacji dyskow twardych zainstalowanych w tym komputerze.

sprawdz, czy wszystkie stacjedyskow twardych sa zasilane iwlasciwie podlaczone do komputera. a takze czy konfiguracja urzadzen zwiazanych z danymi jest poprawna. w tym celu moze byc konieczne uruchomienie dostarczonego przezproducenta oprogramowania diagnostycznego lub instalacyjnego.

nie mozna kontynuoawac instalacji. nacisnij klawisz F3, aby zakonczyc prace instalatora "

przy uruchamianiu komputera wyświetla się komunikat:

VIA Technologies, Inc. VIA VT8237 Serial ATA RAID Setting Vtility V4.58

Copyright © VIA technologies, INC. All Rightreserved.

Scan Devices, Please wait…

Raid

None Define

None Raid

serial_Ch1 Maste: wdc wd800jd-00jna0

Press Key into User Window!

ogólnie windows śmigia. mam dostęp do wszystkich dysków, mogę kopiować z partycji na partycję i nagrywać.

z góry dziękuję :slight_smile:

Nie napisałeś jakiego Windowsa instalujesz?

Jeśli XP, to ze strony producenta płyty głównej pobierasz sterowniki SATA i integrujesz je z instalatorem Windows za pomocą programu nLite. Tak otrzymany instalator nagrywasz na płytę i z niej instalujesz system.

kacper. , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w nazwie. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj ten temat. http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=16&t=394978

Hej,

Dokładną instrukcję, jak zintegrować sterowniki znajdziesz w artykule Instalacja Windows XP na dyskach SATA. Natomiast sterowniki do kontrolera SATA powinny znajdować się na CD dołączonej do płyty głównej.

Pozdrawiam,

Dimatheus