Problem z formatowaniem komputera

Mam taki problem.

Zmieniłeś łatke na klasyczną a potem znowu wróciłem do wczesniejszej.

Komputer się zaraz zawiesił i nie mogłem go już uruchomic.

Bo przy starcie systemu pokazuje ze brak uxtheme.dll

Nie moge też zainstalowac nowego windowsa visty ani xp.

Tryb awarjny działa tylko z konsolą.

Da się jakoś sformatowac go z konsoli ?

Bo gdy wpisuje format c:

To pisze ze wolumin jest nadal używany.

Macie jakieś pomysły ?

Pomocy.

I potrzebuje hasło do phoenixBiosa.

Z góry dzięki.

Próbowałeś instalować system z pyty? Z konsoli w trybie awaryjnym nie sformatujesz partycji z której de facto używasz.

Ze zdania “I potrzebuje hasło do phoenixBiosa.” mogę wnioskować, że nie masz ustawionego boot-owania z płyty… Jeśli nie masz hasła… hmm… nie wiem nie miałem takiego problemu, ale może pomoże zresetowanie biosu poprzez wyciągnięcie baterii z płyty głównej? - nigdy nie próbowałem, ale wiem, że tak się kiedyś robiło:P

Hasła serwisowe do BIOS-u PHOENIX: BIOS, CMOS, PHOENIX, phoenix.

Komputera nie sformatujesz, jedynie dysk.

Bezproblemowe kasowanie i tworzenie partycji w moim przypadku zapewnia GParted. Ściągasz program z neta Nagrywasz na płytę i botujesz z niej. Tylko najpierw ustaw w Biosie botowanie z cd-romu

Toś trzasnął jak łysy grzywą o chodnik. :wink:

Jak ma ustawić, jak nie zna hasła, a nie wiadomo, czy serwisowe ruszy? :wink:

W czasie uruchamiania wciskaj metodą prób i błędów klawisze F11, F12 i inne funkcyjne (te z literami F przed numerem), pod którymś powinno być ukryte boot menu, z którego możesz wybrać, z jakiego urządzenia chcesz ten jeden raz (jednorazowo) zabootować (uruchomić komputer). :wink:

Kiedyś parę razy zdarzyło mi się zetknąć z sytuacją, w której wirus zahasłował BIOS. Można spokojnie wyjąć na chwilę baterię z płyty. Jeśli to nie pomoże (a czasem się tak zdarza w zależności od płyty głównej), trzeba czekać od ok. 15 minut do godziny. No i wtedy problem z głowy :slight_smile:

Przyganiał kocioł garnkowi, po pierwsze hasła ma już podane, po drugie jeżeli wyciągnie bateryjkę z płyty to hasło samo się pójdzie paść

Rotex poczytaj problem-longhorn-transformation-pack-t90055.html