Problem z formatowaniem partycji c:


(Gruni1992) #1

Nie mogę w windowsie XP na żaden sposób z znalezionych na internecie sfromatować partycji c: (poza sposobem z dyskietką).Czy jest na przyklad możliwość zainstalowania Windowsa XP na już sformatowaną partycję d: po czym usunięcie Windowsa z partycji c: i sformatowanie jej?


(el polaco) #2

i po co tak robić to jest bezsensowne. Nawet chyba tak się nie da. WIndowsa XP da się formatować z dyskietką???


(Gruni1992) #3

Nie mam zielonego pojęcia ,gdyż tego nie próbowałem(brak owej dyskietki z windowsa98~) ,ale na forach pisali ,że taka jest możliwość ,reszty sposobów próbowałem i nic więc chociaż tak bym spróbował...


(Nowy10) #4

gparted próbowałeś?

Partition Magic też?

jakie to były sposoby?

da się , jeśli ma system plików FAT32


(Gruni1992) #5

Zwyczajne z płytki XP ,naciskanie jakiś klawisz T ,K potem format c: ,nic innego na necie ''co bym pojął'' nie znalazłem.


(Pawel Pieczyrak) #6

Bez problemu możesz wykonać format w botowalnej płytki Windows XP.


(Dood) #7

a plyta instalacyjna xp to co? pomidor? aj ak nie to jak wyzej, moj ulubiony to partytion magic... btw chyba nieprubowales formatowac partycji C z poziomu windowsa?

add:

ehh widac ze tu kazdy namietnie pomaga... i bardzo dobrze robiles... a i "dyskietka" a dysk instalacyjny to 2 rozne rzeczy...

... a faktycznie jak jest fat to mozna uzyc fdiska z np 98...

btw polecam dosowa wersja partytion magica- latwy i szybki na ale do optymalizacji czasu nalezy sobie zrobic bootowalne cd z dyskietki startowej np z 98 i wlasniepm dla dosa...


(Gruni1992) #8

Jak probóje botować teraz płytkę to wyskakuje mi czy chce włączyć windowsa awaryjnie...A i próbowałem usuwać partycję ,ale to też na nic nie mogłem usunąć.Swoją drogą jak formatować dysk C z pozycji Windowsa skoro on tam jest?


(JNJN) #9

A płyta z XP to jest bootowalna.

Ustaw bootowanie jako pierwsze w biosie z napędu CD i zapisz bios Save.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... 38&start=0

poczytaj tu i wszystko wiesz:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=45731


(Gruni1992) #10

Dobrze robię tak jak mówicie ustawiam tą płytę CD w biosie jako pierwszą ,ale to ,albo mi jej nie znajduje i wchodzi do windowsa ,albo wchodzi do menu gdzie wybieram ,którego windowsa włączyć.


(lazikar) #11

Oryginał ???


(Grzegorz Ch) #12

czyli nie bootuje z płyty.

załóżmy, że uda ci się sformatować jakoś partycję C, jak zainstalujesz system, skoro nie jesteś w stanie zabootować komputera z płyty instalacyjnej Windowsa :)??

Podejrzenia mam takie jak lazikar , nie masz po prostu oryginalnego nośnika.


(Gruni1992) #13

Dobra już nie ważne temat do zamknięcia.