Problem z formatowaniem partycji systemowej

witajcie ,mam problem ze sformatowaniem partycji systemowej

otuz jak wloze plytke z WINDOWS XP HOME EDITION to po wcisnieciu klawisza ENTER wyskakuje mi formatowanie i wszystko bylo by ok gdyby nie to ze mam wybrana partucje nie ta do sformatowania z reszta pisze tak :

instalator zainstaluje system windows xp na partycji

E: partycja2 [NTFS]

na dysk :76294 mb 0 o identyfikatorze 0 …

a ja chcem sformatowac systemowy czyli dysk C

kiedys tutaj na forum byl taki fajny topic w ktorym bylo opisane co i jak sie robi z windowsem xp ale nie moge tego znalezc: /

szukalem wyszukiwarka ale znalazlem tylko jakies skroty ktore sie wpisuje w dosie itd :confused: a tego topicu ktory kiedys ktos mi polecal nie moge znalezc .

wylaczyl mi sie na dodatek prad i przerwalo mi instalacje windy :confused: ,ale nadal nie moge sobie poradzic ze sformtowaniem windowsa xp home edition

jak by ktos jeszcze nie wiedzial jakiego mam i chcem zainstalowac windowsa to pisze jeszcze raz : WINDOWS XP HOME EDITION

Ustawisz w Biosie botownie ze stacji FDD i odpalasz kompa z dyskietki startowej win 98 i wpisujesz:

format c:

tak ale ja chcem sformatowac z plytki z xp :slight_smile: bo nie mam czasu na zrobienie tej dyskietki ,to jest po pierwsze ,po drugie musze go sformatowac do jutra (dzisiaj) bo mam projekt nieskonczony i ktory musze dokonczyc ,a czasu jest malo (robie rmx i swoj wlasny utwor w stylu techno (trance))imusze to skonczyc :confused: i jest mi niestety potrzebny komp .i nie moge sformatowac drugiej partycji bo sa na niej potrzebne mi pliki do tych utworow .

czy ktos mi pomoze ?? niestety ale nie mam jak w tym momecie nawet zrobic tej dyskietki .

a moze mi ktos podac linka do tego tematku w ktorym bylo wszystko ladnie opisane jak formatowac dysk(i)??

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … rmatowanie

Prosze,oto ona : Dyskietka Startowa

Wiesz co ci powiem. Zagiołeś mnie tym. Format dyskietką razem z jej poszukaniem i sciągnięciem zajmie ci zapewne mniej czasu niż czekanie na odpowiedz. :?

Zapytanie o instalację windowsa XP zadałem w dziale Systemy operacyjne Windows, poszukaj go tam napewno jest, był jednym z najpopularniejszych tematów. Jest tam dużo ciekawych odpowiedzi! Ale z tego co wyczytałem twój problem polega na czym innym: partycję do instalacji Windowsa i sformatowania jej wybiera się, a ty zapewne zawsze zawsze walisz enter aż instalator rozkaże ci wcisnąć jakieś inne klawisze! Poczytaj trochę to ci nie zaszkodzi! Chociaż licencję i tak zawsze olewam! Odrazu daję F8! Ha,ha! Radzę ci naprawdę poczytać trochę przy instalacji!

witam :slight_smile: otoz mam pewien problem ,nie sformatowalem dysku jeszcze poprostu zainstalowalem system jeszcze raz ,zastapilem wszytkie pliki ,dysk systemowy ma 10 gb ,po usunieciu wszystkich plikow i zainstalowaniu windowsa stwierdzilem ze brakuje mi ok 8 gigabjtow miejsca :expressionless: i nie mam pojecia gdzie sie one podzialy :confused:

Waterproof dziekuje za namiary :slight_smile: :*

Czyli rozumiem że zrobiłeś reinstalkę a nie zainstalowałes przypadkiem drugiego systemu na tej samej partycji. Są w plikach przywracania systemu. System Volume Information. Wystarczy że wyłączysz przywracanie a pliki zostaną usuniete. :smiley:

Jak nie tam to bedziemy szukać dalej, choć powiem ci że długo nie pociągniesz na tak zainstalowanym systemie. :?

wiem wiem ,do tego jeszcze nie moglem zainstalowac z plyty pliku driver.cod albo jakos tak i dodaje ze jest to wersja oryginalna a nie kopia windowsa :confused: nie jest to wersja pudelkowa tylko zakupiona z jakas czescia od kompa i nie moglem tak zainstalowac kilku plikow ale prubowalem kilka razy i jakos sie zainstalowaly oprucz tego pliku driver.cod

tak zrobilem reinstalke systemu ,jak mialem wlaczonego instalatora to poprzez niego usunolem pliki z systemu i zainstalowalem na nowo