Problem z formatowaniem Win7

A więc tak,mój komputer jest tak zamulony (mam go rok) że czas na format.

Kupiłem komputer za 2000 tysiące z przeceny z 3000 tysięcy z dobrym prockiem ale nie w tym rzecz.

Na partycji D: znajduje się HP_Recovery który służy do przywracania systemu do stanu fabrycznego(usuwa wszystko i instaluje windowsa od nowa).

Słyszałem też że uruchamia się to formatowanie poprzez Recovery Manager lecz ja go nie posiadam bo gdy wpisuje w wyszukaj “Recovery” to wyskakuje tylko HP_Recovery czyli ten dysk.Szukałem również w wszystkie programy ale bez żadnego skutku.

Możliwe że uruchamia się to przez F11 lecz nie jestem pewien a nie chce niczym ryzykować.

Jeżeli ktoś by był miły powiedzieć mi jak mam przywrócić go do stanu fabrycznego bez płytki tylko z tej partycji HP_Recovery krok po kroku będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

Po włączeniu laptopa na ekranie logo HP wciśnij klawisz F11 to rozpocznie proces przywracania systemu z partycji recovery.

To nie laptop tylko komputer z firmy Compaq(hp).

Włączy się przywracanie ale będę tam mógł wybrać przywrócenie ustawień fabrycznych i skasowanie (dosłownie) wszystkich plików ?.

tak jakbym od nowa kupił komputer.I dlaczego nie mam tego manager’a normalnie w kompie?. Czy on mi się włączy gdy nacisne f11

mrozur , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Odpowie ktoś?

Jak wybierzesz opcji przywrócenie ustawień fabrycznych to automatycznie formatuje i wszystkie dane komputera zostaną usunięty… Bedzisz miał czesty system tak jak od początku zakupem daty. Zamim powróci systemu nalezy zachować twoje dane muzyki,gier,dokumenty.

Akurat większości nie mogę zachować bo właśnie robię tego formata z obawy przed wirusami.

Jedyne co zachowam to prace maturalną mojej siostry,następnie podzielę C:(windows) D:(mój dysk) E:(siostry).

Bo gdy kupiłem kompa i włączyłem to był już zainstalowany na c: i były dwa dyski C: i D: z hp _recovery.

Więc musiałem all robić na c.

ale teraz nie popełnie błędu i zrobie żeby c: był dla siostry,rodziców niewidoczny

Hmmm. Ja mam laptopa HP 3030ew i własne został wyposażone na dwa dysku 320 gb. Co wynika? Wynika to ze Jak uzyjesz recovery to formatuje tylko wyłącznie jedeń dysk. A drugi dysk nic nie rusza. Tam własnie mozna było zachować dane. Wygląda bardzo rozsadny wykonane przez HP:)).

Pamietaj jak chcesz formatować całkowity dysk to napierw wgraj płyty recovery HP. Bo inaczej pogubisz sterowniki HP i windowsem.

Na dysku D: nie powinnym być znajdowac jakies wirusa.

Ale na necie czytałem że nie usuwa nić z hp_recovery przy formacie,a poza tym jak mam to zgrać bo mi recovery manager się nie uruchamia a z tego co wiem tam jest taka opcja

Dodane 07.02.2011 (Pn) 16:39

To po formatowaniu zostanie mi hp_recovery czy nie?.

hp_recovery zostaje.

Ostatnie pytania i formatuje.

1.Czy jest jakieś ryzyko że coś się nie uda podczas tego procesu?.(nie tykałem nigdy tego dysku).

2.W jaki sposób to nastąpi?.Chcę przywrócić fabryczne ustawienia,więc gdy nacisnę F11 wyświetli się jakieś okno czy włączy recovery manager czy co?.

3.Dysk Recovery_HP zostanie i będę mógł znów(bez płytki) zformatować komputer?.

  1. Nie jest taki wysoki ryzyko. Jesli w procesie pojawił błąd lub zawieszenie to nic nie stanie partycją Recovery_HP. Bo Partycja zawsze zostacje i nic nie rusza się. Jest to partycja do kopiowanie na C.

2 Robiłem sobie flimik i zobacz jak wygladać. http://www.youtube.com/watch?v=8L8dJDNmKpc

  1. Przed przywrócenie systemu dobrze byłoby nagraj na płyty Recovery_HP.