Problem z formatowaniem

Mam problem z formatowaniem bo gdy chcę sformatowa przez dosa to nie wykrywa dysku w ogóle a jak przez windows (XP) to pisze że system windows nie był w stanie sformatowa tego dysku ja bym prosił o jakąś rade lub program do formatowania dysków twardych :smiley: z góry dzięx za help :slight_smile:

Tafik93 , Partition Manager 8, na jakim interfejsie pracuje dysk?

hmmm interfejs xD może nie wiem co to jest ale jest na slave (bo jest juz jeden dysk glowny)

Tafik93 , SATA, SATA2, ATA? Może dysk ma bad sektory.

Z poziomu systemu Windows XP nie można sformatować dysku.

Jeśli chodzi o nieczytanie stacji napędu to proponuje sformatować przez BIOS.

Może ujmę to tak gdy włączam dysk twardy i włączam kompa to wyszukuje dyski wyszukało tylko stacje dyskietek i cd rom i kazalo odlączyc dyski i reset komputera a formatowanie nie idzie bo system windows nie mógł coś tam pisze a przez dosa też nie można bo jak już napisałem na początku nie widzi dysków :confused:

nie mam pojęcia możliwe że ma bad sektory bo jak się włączał scandisk to pisało że scandisk nie potrafi naprawic błędu ( cos z fatem 32 zwiazane) bo nie widzi systemow plikow

a to dlaczego niemożna formatować dysków spod xp:?

mogą jedynie wyskoczyć problemy jeżeli chcesz sformatować partycję systemową…

napisz mi jak można z poziomu BIOS`u formatować dysk bo niejestem aż tak inteligętny :wink:

p.s.

sprawdz jak masz założone zworki na dyskach

może jeden jest master i drugi też podpinasz jako master i się gryzą…

pozatym, podepnij jeden dysk i sprawdź czy go komp wykrywa, jeżeli nie to możliwe że zdechł…

Prawdopodobnie masz dysk podpięty pod kontroler ktury potrzebuje sterowników z dyskietki [instalowane przez F6 w XP]

Jeśli nie masz zainstalowanych sterowników dla biosa z dyskietki nie zrobisz formatowania.

Nie, teraz jestem na innym kompie i wykrywa (sformatowałem na system plików ntsc czy jakos i nie czyta 98 nie wiem czemu) a tak to widzi

Win 98 nie zainstalujesz na NTFS musi być FAT , FAT32

właśnie :smiley: a na XP mi nie działa bo coś jakiś hmmm błąd …

XP nie sformatuje dysku jeśli go nie widzi

Słuchaj na moim win 98 nie widzi bo jest ntsf (jak sam mówiles) a XP WIDZI lecz sformatowa nie chcę bo błąd wyskakuje win XP że nie był w stanie sformatowac dysku

NA win98 możesz to zrobić z dyskietki startowej.

Po znaku gotowości A:> wisz fdisk i usun partycje , porestarcie przez fdisk utwórz nowe partycje, potem sformatuj , dla dysku C wpisz :FORMAT C: /s /v [/v dajesz jeśli nadajesz nazwę dyskowi. [ Jeśli masz zainstalowany Win 98 litera dysku będzie inna - kolejna].

Tak myślałem że coś z Fdisk będę musiał zrobi (odrazu podziele na 2 partycje) a czy może by płyta win 98 ?

Nie pamiętam czy z płyty Win98 usuniesz partycje , ale z dyskietki tak .