Problem z FRAPS

(Adam Hunek) #1

Witam , jestem początkującym vlogerem , i sciągnełem sobie program fraps , wykupiłem licencje i jak nagrywam film to dzieli mi się on na 7 częsci a całość wynosi 22,8 gb . Czy można jakoś zrobić żeby fraps nagrywał w jednej częsci i mniejszym rozmiarze? A jak nie to poleccie jakiś program który będzie nagrywał jeden cały filmik i w dobrym rozmiarze

(Lenneavy) #2

Z tego co pamiętam, można we FRAPSie ustawić nagrywanie połową rozdzielczości (half-size), można zmniejszyć dodatkowo rozdziałkę gry co spowoduje, że ta połowa rozdzielczości będzie jeszcze mniejsza. Ewentualne wrzucanie filmów w HD będzie zapewne utrudnione. Dodatkowo, możesz zmniejszyć ilość klatek nagrywanych przez FRAPSa, ale film może wtedy skakać, chociaż nie wiem czy ma to wpływ na końcowy rozmiar pliku (wydaje mi się, że tak). Niżej 25 fps raczej nie ma co schodzić. Jeśli nagrywasz filmiki i potem dodajesz jakiś podkład muzyczny, to i z nagrywania dźwięku możesz zrezygnować - to już kwestia tego co nagrywasz i w jakim celu.

Wszystko to (oprócz zmiany rozdziałki gry oczywiście) dostępne jest w zakładce "movies", po krótkich eksperymentach z różnymi ustawieniami wszystko powinno być jasne.

Miczerox2 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038