Problem z Fraps'em - uszkodzony plik wideo

Witam. Mam nadzieję, że trafiłem do właściwego działu ze swoim problemem :slight_smile:

Dzisiaj zacząłem korzystać z Frapsa. Odpaliłem program i zacząłem nagrywać mecz. Niestety miałem takie szczęście, że na moim osiedlu była awaria prądu i wszystkie sprzęty elektroniczne się wyłączyły. Laptop oczywiście również, bo był podłączony pod zasilacz bez baterii… W związku z tym nie zastopowałem nagrywania programu. Program się nagrał, z tym że nie mogę “przełączyć” się do dowolnego miejsca na meczu. Przykładowo: Chcę zobaczyć akcję z 25 minuty meczu, więc muszę czekać aż film przejdzie do tego okresu gry. Gdy próbuję przesunąć suwak w dowolnym odtwarzaczu (próbowałem w wielu) to mecz zaczyna się odtwarzać od początku…

Czy zna ktoś jakiś sposób na to, żeby można było jakoś ten plik naprawić, tzn żebym mógł dowolnie przenosić się za pomocą suwaka odtwarzacza do dowolnego miejsca w filmie?

Proszę o wszelką pomoc :slight_smile:

Popaczek , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Otwórz za pomocą VirtualDub i ponownie zapisz.

Audio i Video ustaw na Direct stream copy.

http://sourceforge.net/projects/virtualdub/

Ściągnąłem ten program, ale po wypakowaniu mam kilka plików w folderze. Otwieram niby mój mecz w tym programie, ale nic się nie pokazuje…

Atis , pierwszy raz mam do czynienia z takim programem. Może mógłbyś mi napisać krok po kroku co mam zrobić? :slight_smile:

Otwórz plik ustaw Audio i Video na Direct stream copy.

Później zapisz: File -> Save as AVI

Ale właśnie o to chodzi, że gdy otwieram ten plik to nic się nie pokazuje. Nie odtwarza się mecz, widok jest jak przy włączeniu programu “na sucho”, bez pliku. A po ustawieniu tych parametrów i zapisaniu plik, który powstaje ma 46 kB i w ogóle się nie odtwarza.

Przy otwieraniu pliku zaznacz opcję Ask for extended options after this dialog i później w opcjach importu Re-derive keyframe flags.

Gdy nagrywanie przerwano (w opisany sposób), nie został utworzony indeks klatek (bez czego nie można przewijać danego klipu). Wspomniana opcja pozwala na odbudowanie indeksu klatek.