Problem z ftpem - nie mogę ściągać plików

Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże ponieważ nie mogę wykonać mojej pracy.

 

Otóż od kilku tygodni korzystam z flezilli, wszystko działało poprawnie, aż pewnego dnia zalogowałam się jak każdego dnia i gdy chciałam ściągnąc pliki wyskoczył błąd:

Błąd:    Nie można połączyć się z serwerem

421 10 users (the maximum) are already logged in, sorry

 

jest zalogowanych 10 uzytkowników maksymalnie.

Zobacz czy masz włączony tryb pasywny

Odpowiedź serwera FTP jest jasna: przekroczono dopuszczalną liczbę zalogowanych użytkowników (10 szt.). Teraz: najistotniejsza będzie informacja na jakim systemie jest uruchomiony serwer FTP ( a podejrzewam że to jakiś zwykły system a nie serwerowy), oraz co za tym idzie jakie są możliwości zmiany ustawień serwera FTP.

Generalnie jednak wina leży po stronie ustawień serwera FTP.

dziękuję od razu za odpowiedzi i że się wam zechciało :slight_smile:

 

gdy wchodzę w edycja-> tryb pasywny, to mam zaznaczoną opcję: uzyj zewnętrznego adres IP serwera, o to chodzi?

postawili go na zwykłym komputerze, liczby osób nie mogą zmienić, to już mi powiedzieli, to wygląda tak, że jest moje IP i 10 użytkowników z identycznym (gdzieś szukając infromacji wywnioskowałam, że serwer napotyka błąd i nie zamyka sesji a próbuje utworzyć nową z nowym użytkownikiem, a wcześniejsza sesja trwa i tym sposobem, choć jestem jedna two tworzy sie duża liczba “uztykowników” >>jestem niemal jak bóg, ja jedna w kilku osobach ;)<< a tak serio,  przynajmniej ja tak to zrozumiałam i oczywiście nie jestem pewna czy moje wnioski są prawidłowe, to jednak rozwiązuje tylko jedną kwestię, nie jestem pewna czy to dobrze ogarnęłam).

 

A czy jest coś co im mogę kazać zrobić/sprawdzić, bo oni chyba w ogóle też tego nie rozumieją i stąd zachowanie, że to jednak moja sprawa (i chyba myślą, że błąd leży gdzieś po mojej stronie) - bo tylko ja mam podobno ten problem. Już trochę czuję się zdesperowana, bo moje mozliwości w tej kwestii wyczerpałam i nie mam pomysłów.

https://support.tigertech.net/filezilla-passive

dziękuję, teraz moge odpowiedzieć, że tryb pasywny jest i był juz wczesniej włączony :slight_smile:

mogę się mylić, są nie zamknięte sesje wcześinejszych logować do ftp, nieprawidłowa konfiguracja serwera, należało by go zresetować oczywiście chodzi mi o sam serwer ftp a nie system na serwerze