Problem z funkcja autoodtwarzania pendrive

Niedawno pożyczyłam koleżance swojego pendriva żeby mi coś przegrała i kiedy mi go oddała podłączyłam go i wyskoczył komunikat o wirusie usunęłam go i przeskanowałam system tak na wszelki wypadek na szczęście mój program antywirusowy nic nie znalazł. A pendrive się nie otwierał. Ani normalnie zaraz po podłączeniu jak to zwykle było ani przez mój komputer. Nic nie pomagało wiec go sformatowałam. Otworzył się po formacie ale tylko przez mój komputer. Ja jednak wolała bym żeby otwierał mi się zaraz po podłączeniu. Jak ustawić ta funkcje z powrotem? ( Płyty po załadowaniu otwierają mi się normalnie- funkcja auto odtwarzania)

lina21 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

podłącz tego pena, moj komputer :arrow: właściowści pendriva :arrow: zakładka autoodtwarzanie :arrow: wybierz akcje do wykonania :arrow: otwórz folder… i ok.

i masz ;d pozdro

bezpieczniej to wyłączyć całkowicie autoodtwarzanie. Moze być, że antywirus nie zareaguje i wtedy tylko bieda.

Jak na razie to i tak nawet tej funkcji nie mogę włączyć przez te właściwości:( Może ale już się do tego przyzwyczaiłam a jak otworze pendrive obojętnie jaki i będzie wirus to i tak wejdzie. Bo bez otwierania się nie obejdzie:D:D:D:D Może jeszcze jakieś pomysły?

tak. Ale najpierw to przeskanujesz zawrtośc i usuniesz wirusa. Skaner ma większą czujność niż rezydent. =P~

Zobacz tutaj

http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=19

ale master_zonk6 ma rację. Tej funkcji bardzo często używają wirusy.

Nie, jeśli masz wyłączone autodtwarzanie (przy kliknięciu PPM wybierasz Otwórz) dla pendrivów żaden wirus się nie uruchomi, nawet jeśli tam będą.

No to jeśli tak radzicie to głupotą by było nie posłuchać:D:D a co oznacza ten skrót PPM? (Przepraszam, że pytam ale nie jestem zorientowana)

prawy przycisk myszy

:slight_smile:

http://www.softwarepatch.com/windows/xp-autorun.html

podłącz Pena, wybierz go z listy i naprawiaj, prawdopodobnie 2-krotnie będzie trzeba skorzystać z tego narzędzia, a po każdym użyciu trzeba ponownie uruchomić kompa

Dziękuje wszystkim za rady:D:D:D Zamykam temat.