Problem z Gadu Gadu w AQQ


(Maximsyndicate) #1

Witam wszystkich forumowiczów!

Jestem użytkownikiem komunikatora AQQ od kilku lat. Od samego początku korzystałem w nim z numeru Gadu Gadu i nigdy nie miałem problemu takiego jak teraz. Otóż po uruchomieniu komunikatora wraz ze startem systemu, zalogowanie następuje tylko i wyłącznie do AQQ, natomiast GG kilkanaście lub kilkadziesiąt razy wyda z siebie dźwięk jak w momencie połączenia z siecią, ale do sieci się nie podłącza.

Absolutnie nie wiem jaka może być przyczyna.. czy powinienem wpisać nr innego portu czy co.. kompletnie nie wiem co zrobić.. wiecie co z tym począć?

A druga sprawa to taka, że w AQQ po ustawieniu automatyki na: "zmień status na oddalony po minucie bezczynności" to on i tak tego nie robi.. znacie jakąś tajną opcję która rzeczywiście włącza tę funkcję?

Z góry dziękuję za pomoc i zaangażowanie..


(Trance) #2

Co do pierwszego Twojego problem to :

  • Program -> Ustawienia -> Wtyczki -> GG Network (Ustawienia wtyczki), Korzystaj z alt. serwera GG i w polu Host wpisz IP któregoś z działających serwerów GG (http://www.kadu.net/monitor/)

(Persifall) #3

Z drugim, napisz na forum AQQ. Jest tam topik na temat błędów w komunikatorze.


(Maximsyndicate) #4

Dziękuję.. bardzo dziękuję.. wszystko teraz dobrze działa..

A z tym drugim problemem borykałem się już od dawna i teraz znalazłem na niego rozwiązanie. Domyślnie zaznaczona jest opcja "automatyczna zmiana statusu na oddalony lub nieobecny". W moim przypadku należało ją odznaczyć i zaznaczyć ponownie. Dziwne..


(VPN) #5

W obu problemach powinna pomóc aktualizacja do wersji 2.0.2.50. Nie napisałeś jakiej używasz, ale podejrzewam, że wersji *.10. Aktualizujesz przez menu Pomoc > Sprawdź aktualizacje. Po tej operacji możesz wyłączyć w ustawieniach pluginu GG Net korzystanie z alternatywnego serwera, bo w tej wersji łączenie zostało naprawione.


(Marmro0) #6

Mam również ten sam problem co założyciel tematu, jednak gdy chce zaktualizowac, tzn klikam na POMOC>AKTUALIZACJA wyskakuje mi wiadomość, że posiadam najnowszą wersje. A posiadam wersje sprzed przeszło roku...Wracając do odpowiedzi Trance'a to niestety w moich opcjach nie ma zakładki o nazwie "wtyczki", domyslam się że chodzi o pluginy, nie mam również czegoś takiego jak gg network. Może mnie ktoś nakierować jak to rozwiązać?


(Persifall) #7

Ściągnij najnowszą wersję beta AQQ2, zainstaluj, i sprawdź wtedy, czy pojawiła się zakładka wtyczki.


(VPN) #8

Bzdura, Meemy ma starszą wersję AQQ, więc aktualizacja nie działa. Meemy zainstaluj wersję stabilną 2.0.2.50 (a nie żadną betę!) stąd: