Problem z Gadu Gadu w AQQ

Witam wszystkich forumowiczów!

Jestem użytkownikiem komunikatora AQQ od kilku lat. Od samego początku korzystałem w nim z numeru Gadu Gadu i nigdy nie miałem problemu takiego jak teraz. Otóż po uruchomieniu komunikatora wraz ze startem systemu, zalogowanie następuje tylko i wyłącznie do AQQ, natomiast GG kilkanaście lub kilkadziesiąt razy wyda z siebie dźwięk jak w momencie połączenia z siecią, ale do sieci się nie podłącza.

Absolutnie nie wiem jaka może być przyczyna… czy powinienem wpisać nr innego portu czy co… kompletnie nie wiem co zrobić… wiecie co z tym począć?

A druga sprawa to taka, że w AQQ po ustawieniu automatyki na: “zmień status na oddalony po minucie bezczynności” to on i tak tego nie robi… znacie jakąś tajną opcję która rzeczywiście włącza tę funkcję?

Z góry dziękuję za pomoc i zaangażowanie…

Co do pierwszego Twojego problem to :

  • Program -> Ustawienia -> Wtyczki -> GG Network (Ustawienia wtyczki), Korzystaj z alt. serwera GG i w polu Host wpisz IP któregoś z działających serwerów GG (http://www.kadu.net/monitor/)

Z drugim, napisz na forum AQQ. Jest tam topik na temat błędów w komunikatorze.

Dziękuję… bardzo dziękuję… wszystko teraz dobrze działa…

A z tym drugim problemem borykałem się już od dawna i teraz znalazłem na niego rozwiązanie. Domyślnie zaznaczona jest opcja “automatyczna zmiana statusu na oddalony lub nieobecny”. W moim przypadku należało ją odznaczyć i zaznaczyć ponownie. Dziwne…

W obu problemach powinna pomóc aktualizacja do wersji 2.0.2.50. Nie napisałeś jakiej używasz, ale podejrzewam, że wersji *.10. Aktualizujesz przez menu Pomoc > Sprawdź aktualizacje. Po tej operacji możesz wyłączyć w ustawieniach pluginu GG Net korzystanie z alternatywnego serwera, bo w tej wersji łączenie zostało naprawione.

Mam również ten sam problem co założyciel tematu, jednak gdy chce zaktualizowac, tzn klikam na POMOC>AKTUALIZACJA wyskakuje mi wiadomość, że posiadam najnowszą wersje. A posiadam wersje sprzed przeszło roku…Wracając do odpowiedzi Trance’a to niestety w moich opcjach nie ma zakładki o nazwie “wtyczki”, domyslam się że chodzi o pluginy, nie mam również czegoś takiego jak gg network. Może mnie ktoś nakierować jak to rozwiązać?

Ściągnij najnowszą wersję beta AQQ2, zainstaluj, i sprawdź wtedy, czy pojawiła się zakładka wtyczki.

Bzdura, Meemy ma starszą wersję AQQ, więc aktualizacja nie działa. Meemy zainstaluj wersję stabilną 2.0.2.50 (a nie żadną betę!) stąd:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=384