Problem z GaduGadu-pilnie pomocy!

(Rafal Barzyc) #1

Witam wszystkich.

Jest to mój pierwszy post na tym forum ale jestem wiernym obserwatorem forum dobrychprogramów.

Jak napisałem w temacie mam problem z GG, który pojawił się z dnia na dzień. Chodzi oto że kiedy próbuje odpalić GG pojawia się komunikat:

Błąd plików definicji wyglądu: Nie można wczytać pliku ..\classic\smsrecv.bmp

Wciskam OK i pojawia się następny komunikat:

Uszkodzona instalacja programu. Zainstaluj program ponownie, lub ściągnij i zainstaluj aktualną wersję ze strony http://www.gadu-gadu.pl

Gdy próbuję zainstalować ponownie GG pojawia sie komunikat że nie program nie może otworzyć dwóch plików do zapisu (właśnie tych odpowiadających za wyglą0.

Pomóżcie co może być nie tak, dodam że na komputerze mam utworzone dwa konta i na drugim koncie GG działa bez zarzutu.

Czekam na wasze porady.

(Golden Finger) #2

Podaj jaki system operacyjny używasz.

Zapisz kontakty do pliku i zrob kopie rejestru.

Odinstaluj gg, wyczyść wszystkie wpisy w kompie , głownie rejestr, pod XP nalezy przeszukac katalog Documents and Settings, tam jest wiele ustawien do gg. Potem nowa instalka gg.

Chyba, że złapałeś jakiegoś ""śmiecia". Czy uzywasz jakiegos Anti Wirusa?

Pozdrawiam

(Rafal Barzyc) #3

Więc tak:

Sytem operacyjny - Windows XP

Program antywirusowy - Norton Antywirus

W jakich katalogach szukać tych ustawień?

W jakim pliku są zapisywane kontakty w GG?

(Riven) #4

Sprawa jest błacha. Po prostu potrzebujesz pliku smsrecv.bmp w katalogu

Gadu-Gadu/skins/classic. Sprawdziłem - rzeczywiście bez tego ważącego 246 bajtów pliku nie ma możliwości uruchomienia aplikacji. Plik mogę Ci podesłać na e-mail, aczkolwiek spróbuj zainstalować Gadu-Gadu w katalogu innym niż domyślny.

(Rafal Barzyc) #5

Dzięki wszystkim za informacje już naprawiłem i działa.

Zrobiłem tak jak pisał Golden Finger

Pozdrawiam

(fiesta) #6

Menu Start, wyszukaj, pliki lub foldery, pliki i foldery, w pole cała nazwa lub jej część wpisujesz Gadu-Gadu i klikasz ok.

Usuwasz wszystkie foldery i pliki z ta nazwą z twojego profilu (jeżeli usuniesz z innych pozostali użytkownicy stracą swoje dane z gg: ustawienia programu, listy kontaktów) i główny folder gg (domyślnie c:\Program Files\Gadu-Gadu). I potem instalacja gadulca od początku. Przed wykonaniem tych operacji wyślij swoje kontakty na serwer gg bądź zapisz je do pliku w celu ich późniejszego odzyskania.

Pozdrawiam

(Asterisk) #7

:arrow: fiesta

• przecież zostało podane rozwiązanie

i problem nie istnieje :evil:

(Riven) #8

Czasami dwóch użytkowników pisze w tym samym czasie. Możliwa jest zatem taka zabawna sytuacja, w której ktoś już dziękuje za poradę, bo rozwiązał swoj problem, a pod nim kolejna porada. Tak, jak w przypadku fiesty... :smiley:

(fiesta) #9

Asterisk sorki ale zwróć uwagę na godziny napisania postów. Myślę że nic złego się nie stało. Po prostu w czasie pisania mojego postu ktoś juz wcześniej wysłał odpowiedź. A takie drobne uszczegółowienie problemu tylko może wyjść mniej zorientowanym na dobre. Dlatego go nie usuwałem.

Pozdrawiam :):):slight_smile:

(Asterisk) #10

Niech i tak bedzie :smiley: