Problem z Gaim

Witam!

Zainstalowałem Linuxa Ubuntu 6.06 LTS. Niestety większość rzeczy mimo wybrania języka polskiego jest po angielsku.

Mam problem z komunikatorem Gaim. Otóż nie mogę uruchomić mojego konta z Gadu-Gadu. Włączam Gaim’a. Wybieram “Accounts”. Tworzę nowe i w pola

Protocol - wybieram Gadu-Gadu

Screen name - tu nie wiem co wpisać

Password - wpisuję hasło z Gadu-Gadu

Alias - tu nie wiem co wpisać

Następnie zaznaczam okienka

“Remember password” i “Auto-login”

Kiedy w pola “Screen name” i “Alias” wpisywałem swój numer GG coś się działo podczas logowania, pasek się poruszał, lecz po krótkim czasie wyskakiwało okienko z domyślnym niepowodzeniem.

Jak usprawnić Gadu-Gadu w Gaimie i wyświetlić listę kontaktów?

Trochę nieświeże masz to Ubuntu.

Gaim już dawno się spidżinił; „alias” to nazwa konta używana lokalnie, na przykład w oknie rozmowy. Wpisz swoje imię lub nick.

to co ja mam zrobić w końcu? drugi raz nie będę instalował, a nowszego nie dam rady bo ma za dobre środowisko graficzne…

beny7

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte surowe konsekwencje.

Śmiem podważyć twoją teorię. Ale jeśli już musić korzystać z antyków, zaktualizuj chociaż tego Gaima do Pidgina.

Środowisko jest to samo, a efekty da się wyłączyć 4 kliknięciami myszy.

Ewentualnie ściągnij kadu, opisane jest >>tutaj<<

~~~~~~~

W pidginie i (chyba) w Gaim’ie bierzesz konta->swoje konto (najprawdopodobniej napisany jest nr)->Pobierz liste kontaktów z serwera :wink:

Jeśli uważasz, że Twój komputer jest za stary na nowe Ubuntu, to zainstaluj Xubuntu.

Resztę spolszczenia trzeba sobie dociągnąć via System → Administracja → Języki. Z tego co pamiętam to Screen name to po prostu identyfikator miał być, nie wiem bo mam polskojęzycznego Pidgina, więc sprawdzić nie mogę. Również zachęcam do aktualizacji, chociaż możesz poczekać na wersję 8.04 - jeszcze trzy miesiące.

„Identyfikator” – zgadza się (Pidgin).